X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ewa Dados o akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę": pospolite ruszenie gorących serc

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 12:00
- Warto zwrócić uwagę na pierwsze cztery litery naszego hasła. Proszę, dziękuję, przepraszam, zapamiętaj - chciałabym, żeby wszyscy zapamiętali te słowa, bez względu na wiek. To takie pospolite ruszenie gorących serc - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".
Audio
  • Ewa Dados: staramy pochylać się nad każdym człowiekiem, bez względu na wiek (Temat dnia/Gość PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/goodmoments
pomóż dzieciom przetrwać zimę 663
"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Wielka uliczna zbiórka

W niedzielę 24 listopada już po raz 27. odbędzie się wielka uliczna zbiórka darów, organizowana w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Zapoczątkowana w 1993 roku przez Ewę Dados z Radia Lublin akcja, początkowo miała wymiar tylko lokalny, obecnie zbiórki prowadzone są w całym kraju.

- Nie wyobrażałam sobie, te 27 lat temu, że ta akcja tak się rozwinie. Co znaczy naprawdę pomóc? Podzielić się tym co się ma, tym co może być potrzebne. To zbliża ludzi. Ta akcja stała się takim programem z gorącym sercem. Warto zwrócić uwagę na pierwsze cztery litery tego hasła. Proszę, dziękuję, przepraszam, zapamiętaj - chciałabym, żeby wszyscy zapamiętali te słowa, bez względu na wiek. To takie pospolite ruszenie gorących serc - mówiła pomysłodawczyni akcji.

"Zapobiec tej strasznej marginalizacji"

Ewa Dados zwróciła uwagę na to, że każdy może pomóc. - Jeżeli są ludzie, którzy mają świadomość, że obok nich mieszka ktoś, komu zawalił się świat, komu jest źle w tej chwili, kto być może mieszka sam w czterech ścianach i nie jest w stanie sobie pomóc... To warto pomóc, warto wyciągnąć rękę - podkreśliła. - Od kilku lat staramy pochylać się nad każdym człowiekiem, bez względu na wiek. Aby zapobiec tej strasznej marginalizacji, aby czuło się miłość - to jest nasze główne przesłanie - mówiła.

dziecko pomóż dzieciom przetrwać zimę 663.jpg
"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę": dziś uliczna zbiórka darów

- To jest pociąg darów, które są oddawane z potrzeby serca. Ludzka życzliwość i ciepło - to jest bardzo budujące. Wszyscy staramy się być blisko. To daje nam świadomość i poczucie tego dobra w środku nas, w naszych sercach, że możemy się tym podzielić - zaznaczyła Dados.

"Zbliżyć się do drugiego człowieka"

- Akcja trwa do 23 grudnia. 24 grudnia przy rodzinnych stołach zamieszka miłość, a my tę miłość już poniesiemy. Zbliżyć się do drugiego człowieka - o to właśnie chodzi. Nam wszystkim potrzeba tej bliskości. Wszyscy jesteśmy zaangażowani. Działamy wszędzie - i w dużych i w małych miejscowościach - mówiła pomysłodawczyni akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Temat dnia/Gość PR24" był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 24.11.2019

Godzina emisji: 11.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", podziel się radością

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 18:15
Już po raz 22. startuje ogólnopolska akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Nie wyobrażamy sobie listopada bez tej akcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Ewa Dados: ważne jest wszelkie wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 09:08
W niedzielę w całej Polsce rozpoczyna się "Wielka Uliczna Zbiórka Darów" w ramach ogólnopolskiej 27. akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W wielu miastach i małych miejscowościach wolontariusze będą czekać na podarunki, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do najbardziej potrzebujących.
rozwiń zwiń