X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Wielka uliczna zbiórka 

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 09:07
- Działamy już od 27 lat. Ludzie bardzo często dzwonią do naszego biura głównego przy Polskim Radiu Lublin i pytają czy już można przynosić dary, żyją od akcji do akcji  - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Chojnacki, inicjator akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
Audio
  • 24.11.19 Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Startuje wielka uliczna zbiórka darów
Dary zebrane podczas akcji w 2011 roku
Dary zebrane podczas akcji w 2011 rokuFoto: Przemysław Goławski/PR

W niedzielę 24 listopada już po raz 27. odbędzie się wielka uliczna zbiórka darów, organizowana w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Zapoczątkowana w 1993 roku przez Ewę Dados z Radia Lublin akcja, początkowo miała wymiar tylko lokalny, obecnie zbiórki prowadzone są w całym kraju.


pomóż dzieciom przetrwać zime logo 663.jpg
"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Ewa Dados: ważne jest wszelkie wsparcie

- Ludzie, którzy potrzebują pomocy nie mówią o tym głośno, ukrywają to, wstydzą się tego. Dlatego, by pomagać trzeba być bardzo delikatnym i wiedzieć jak to robić -  tłumaczył Przemysław Chojnacki. 

Tylko dary rzeczowe 

Zbierane są wyłącznie dary rzeczowe, m.in. odzież, zabawki, środki czystości oraz ziemiopłody i żywność o długim terminie ważności. Wszystko to trafi następnie do magazynu, gdzie przez kilka dni będzie segregowane a następnie przekazywane do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, jak również do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych czy też wychowanków domów dziecka.

Każdy może dołączyć do akcji 

Niedzielna zbiórka to tak naprawdę dopiero początek akcji, która potrwa do 23 grudnia. Dary wciąż będą przyjmowane, jednak tylko w stacjonarnych punktach. - Akcję można zorganizować wszędzie. Sztab można założyć w każdym przedszkolu, szkole podstawowej, liceum. Wszędzie, gdzie tylko się da. Należy przy tym zgłosić się do naszego biura, do Polskiego Radia Lublin. Działa bezpłatna infolinia 800-600-650. Nasi wolontariusze udzielą wszelkim informacji. Sztab akcji można też założyć poprzez Internet. Na stronie akcji znajdują wszelkie niezbędne odnośniki i dokumenty - wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.  

W Warszawie dary można przynosić między innymi do głównego sztabu przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Mokotów ul. Konduktorska 17 oraz do sztabu w Polskim Radiu al. Niepodległości 77/85 w godzinach od 10.00 do 15.00. Patronat honorowy nad akcją objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Patronem medialnym jest Polskie Radio.

Więcej w nagraniu. 

Rozmawiał Wiesław Molak. 

Data emisji: 24.11

Godzina emisji: 8.35

PR24


Czytaj także

Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę". Czekamy na wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 09:33
Każda pełnoletnia osoba może założyć sztab lub zostać wolontariuszem w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. A w najbliższą niedzielę (24 listopada) odbędzie się 27. Wielka Uliczna Zbiórka Darów.
rozwiń zwiń