X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dyr. Radia Chopin: walczymy o rozpoznawalność, konkurencja nie śpi

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 16:31
- Nie możemy poprzestawać na podsumowaniach, musimy także patrzeć w przyszłość. Cały czas walczymy o rozpoznawalność. Fakt, że jesteśmy dostępni tylko na platformie cyfrowej DAB+, która cały czas jest rozwijana przez Polskiego Radio, oraz w internecie powoduje, że musimy zwracać się do potencjalnych odbiorców, bo konkurencja jest bardzo duża - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Marcin Gmys, dyrektor Radia Chopin.       
Audio
Włodek Pawlik podczas urodzinowego koncertu Polskiego Radia Chopin
Włodek Pawlik podczas urodzinowego koncertu Polskiego Radia ChopinFoto: Wojciech Kusiński

W południe 11 listopada, 2017 roku rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Chopin. Stacja dostępna jest w ramach naziemnej technologii cyfrowej DAB+ oraz w internecie.

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że paradoksalnie trudniej jest się przebić z marką Polskie Radio Chopin. - Chopina w polskiej przestrzeni jest bardzo dużo i kolejny produkt wymaga oddzielnej promocji. Na naszą korzyść wpływa fakt, że przez 24 godziny na dobę nadajemy muzykę, która jest ściśle związana z tym kompozytorem - powiedział prof. Marcin Gmys. 


Kevin Kenner.jpg
Kevin Kenner na 2. urodzinach Polskiego Radia Chopin

Jego zdaniem należy dotrzeć do świadomości wszystkich melomanów w Polsce. - Staramy się rozwijać atrakcyjną stronę internetową, jesteśmy obecni na Facebooku i w portalu Polskiego Radia. Uruchomiliśmy festiwal w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, gdzie Fryderyk Chopin przebywał. Wychodzimy poza Warszawę, nawiązaliśmy współpracę z Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni, gdzie odbywa się konkurs dla dzieci i młodzieży. Transmitujemy koncerty laureatów tego wydarzenia. Organizujemy również własne koncerty-transmisje ze studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Ostatnio ukazała się nasza druga płyta - dodał dyrektor Polskiego Radia Chopin. 

Bezcenne archiwa Polskiego Radia

Polskie Radio Chopin korzysta również z bogatych zasobów Archiwum Polskiego Radia, w którym zachowały się nagrania utworów kompozytora w interpretacjach znanych artystów, jak Ignacy Jan Paderewski i Artur Rubinstein. W radiowym archiwum są też, rejestrowane od 1955 roku, przesłuchania Konkursów Chopinowskich. Dzięki nim słuchacze zapoznają się z różnymi tradycjami, szkołami pianistycznymi i stylami interpretacji.       

W Radiu Chopin twórczość kompozytora stanowi punkt również wyjścia do rozważań o muzyce polskiej i europejskiej. - Głównym obszarem naszych zainteresowań jest muzyka od baroku aż do początków XX wieku. To, z czego Chopin wyrastał, muzyka Bacha, Beethovena, Mozarta. Nadajemy również muzykę kompozytorów na których Chopin wpływał, jak Karol Szymanowski - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.   

Drugie urodziny Polskiego Radia Chopin będą świętowane 13 listopada (godz. 19.00) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wieczór uświetni występ amerykańskiego pianisty Kevina Kennera, finalisty Konkursu Chopinowskiego. Artysta zaprezentuje kompozycje Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Ewa Wasążnik.

Data emisji: 11.11

Godzina emisji: 15.33

PR24

Czytaj także

"Tu Radio Chopin" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 20:00
11 listopada rozpoczęło działalność Polskie Radio Chopin. Jest to radio cyfrowe poświęcone naszemu najwybitniejszemu kompozytorowi oraz polskiej muzyce od średniowiecza po XXI wiek.
rozwiń zwiń