X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem przewodnim Sudan Południowy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 14:43
- To jest kraj, w którym w większości są chrześcijanie, którzy inaczej cierpią prześladowanie, niż w Iraku, Syrii, czy w innych krajach. Tam chrześcijanie cierpią prześladowanie ze względu na niezrozumienie nauki Chrystusa, nawet wśród nich, wśród Chrześcijan - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Antosiak ze Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Audio
  • 10.11.19 Ks. P. Antosiak: chrześcijanie w Sudanie Południowym są prześladowani przez niezrozumienie chrześcijaństwa (PR24)
Plakat promujący XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Plakat promujący XI Dzień Solidarności z Kościołem PrześladowanymFoto: facebook.com / Pomoc Kościołowi w Potrzebie

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w Polsce obchodzony jest XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Każdego roku dzień ten obchodzony jest w II niedzielę listopada i każdego roku polski Kościół w szczególny sposób pochyla się nad jednym z państw, w którym w sposób szczególny chrześcijanie padają ofiarą prześladowania.

red week facebook-663.jpg
Raport PKWP: rośnie przemoc wobec Kościoła. Codziennie za wiarę ginie 11 chrześcijan

W tym roku tematem przewodnim jest Sudan Południowy - najmłodsze państwo świata, powstałe w lipcu 2011 roku. Wybór tego państwa uzasadniał w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Antosiak ze Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Chrześcijanie prześladowani na całym świecie

- XX i początek XXI wieku przyniosły dużo więcej ofiar prześladowań wśród chrześcijan niż wcześniejsze 19 wieków. To jest ponad 40 mln osób, które ze względu na wiarę w Chrystusa oddały swoje życie - mówił Ks. Paweł Antosiak.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ks. M. Będziński: katolicyzm nie jest faworyzowany, tylko permanentnie prześladowany

- To prześladowanie nie zatrzymuje się tylko w tych krajach, o których myślimy, że "gdzieś tam daleko". To zaczyna sięgać także Europy. Coś, co bardzo długo się nie zdarzało, ok. 200 lat takich sytuacji nie było. W Europie również bywają dzisiaj sytuacje, że kapłani zostają zabijani przy ołtarzu, a chrześcijanie konkretnie czują się dyskryminowani bądź nawet prześladowani - dodał.

Dlaczego Sudan Południowy?

- To najmłodsze państwo świata, 8-latek, który potrzebuje szczególnej opieki, szczególnego zainteresowania. Sudan Południowy jest państwem, w którym połowa obywateli żyje na granicy katastrofy głodu - podkreślał gość Polskiego Radia 24.

- To jest kraj, w którym w większości są chrześcijanie, którzy inaczej cierpią prześladowanie, niż w Iraku, Syrii, czy w innych krajach. Tam chrześcijanie cierpią prześladowanie ze względu na niezrozumienie nauki Chrystusa, nawet wśród nich, wśród Chrześcijan. Na prześladowania ekonomiczne, na to, w jaki sposób powstało to państwo, w jaki sposób jego powstanie było przygotowane. Dzisiaj nie można być obojętnym na to, że tak wiele osób umiera przede wszystkim z głodu w tym najmłodszym kraju - mówił ks. Paweł Antosiak.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Łukasz Sobolewski.

Polskie Radio 24/jmo

______________________

Data emisji: 10.11.2019

Godzina emisji: 14.05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. Kraj walczy ze skutkami powodzi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 06:49
Kilkadziesiąt rodzin z Sudanu Południowego będzie mogło naprawić swoje domy dzięki pomocy z Polski. Chodzi o mieszkańców północnej części najmłodszego kraju na świecie. Tereny te w ostatnich tygodniach nawiedziły gwałtowne powodzie, które zniszczyły zarówno uprawy, jak i domostwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polacy w świecie". Nasza pomoc dla Sudanu Południowego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 16:30
Kilkadziesiąt rodzin z Sudanu Południowego będzie mogło naprawić swoje domy dzięki pomocy z Polski. Chodzi o mieszkańców północnej części najmłodszego kraju na świecie. Tereny te w ostatnich tygodniach nawiedziły gwałtowne powodzie, które zniszczyły zarówno uprawy, jak i domostwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Stanisław Gądecki wzywa do modlitwy za prześladowanych chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 09:57
Kościół w Polsce przeżywa w niedzielę XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki przy tej okazji wezwał do modlitwy za wszystkich cierpiących prześladowania z powodu wiary w Chrystusa.
rozwiń zwiń