X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Kleiber: brexit lekcją na przyszłość dla Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 15:04
- Brexit należy traktować jako wielką lekcję, z której powinniśmy wyciągnąć wnioski dla przyszłości Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber w Polskim Radiu 24. 
Audio
  • 6.11.2019 Michał Kleiber o brexicie (Polskie Radio 24)
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Czy to kręgi gospodarcze doprowadziły do tego, że ogłoszono referendum prowadzące do brexitu? Taką tezę zawierają wypowiedzi niektórych europeistów. Prof. Michał Kleiber stwierdził, że nie można tego poglądu wykluczyć. W Polskim Radiu 24 zastanawiał się, czy do brexitu w ogóle dojdzie?  - Mam pewien procent nadziei, że coś z brexitem się zdarzy i go być może w ogóle nie będzie - powiedział b. szef Polskiej Akademii Nauk.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Ekspert o brexicie: małżeństwo rozpadło się, ale nadal mieszka pod jednym dachem

Gość PR24 zauważył, że "pierwszym zadaniem stojącym przed UE jest powiedzenie, czym jest zasada pomocniczości".

W ramach kompetencji niewyłącznych Unii zapisana w Traktacie o Unii Europejskiej zasada pomocniczości określa okoliczności, w jakich Unia ma pierwszeństwo działania w stosunku do państw członkowskich.

- Należy ustalić, jakie decyzje powinny być podejmowane, i na jakim poziomie - tłumaczył prof. Michał Kleiber, który mówił także o wpływie Rosji, m.in. sile rosyjskiej propagandy, na rozwój spraw europejskich.

- Działania rosyjskie pokazują, że Rosja sama opiera się na twardej wersji politycznej. Liczy się pokazywanie siły - stwierdził Gość PR24. - To polityka błędna. W Rosji jest wielu ludzi, którzy chcą żyć normalnym, europejskim kraju - dodał.

Czytaj także:
Izba Gmin parlament londyn anglia big ben Wielka Brytania  free shut 1200.jpg
Brexit. "O wszystkim mogą przesądzić grudniowe wybory"

Więcej w nagraniach.

Rozmawiał: Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24, tb

______________________

Data emisji: 06.11.2019

Godzina emisji: 13.33

Czytaj także

J. Wydra: umowa brexitowa jest niejasna. Brytyjski parlament może ją odrzucić

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 19:20
- Może się okazać, że te wszystkie rozmowy i analizy będą po nic, bo brytyjski parlament może to porozumienie odrzucić. Już są głosy z opozycji, że wynegocjowane teraz warunki są gorsze od tych wynegocjowanych przez Theresę May - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Wydra z Radia Warszawa. Temat brexitu komentowali również Robert Tekieli z Polskiego Radia i Adam Buła z "Polska The Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 25.10.2019

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 13:56
W tym wydaniu: kolejne rozmowy i negocjacje brexitowe, reakcje na tureckie działania w Syrii oraz Nagroda Sacharowa za Wolność Myśli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. M. Kleiber: brexit pewnie będzie przesunięty. Trudno przewidzieć, co będzie dalej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 15:52
- Najprawdopodobniej Izba Gmin zgodzi się na wcześniejsze wybory, które zaproponował premier Johnson, a brexit zostanie odsunięty o te 3 miesiące, czyli do końca stycznia - mówił prof. Michał Kleiber w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń