X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W.T. Bartoszewski: W. Kosiniak-Kamysz kandydatem PSL na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:00
- Kandydatem na prezydenta RP, który jest w stanie połączyć wyborców umiarkowanie lewicowych, centrowych i prawicowych jest Władysław Kosiniak-Kamysz - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Władysław Teofil Bartoszewski, poseł z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Audio
  • 04.11.2019 Gość PR24: Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24/AK

Władysław Teofil Bartoszewski był pytany w PR24, czy po niedzielnym posiedzeniu Rady Naczelnej PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jest kandydatem na prezydenta i jakie cechy za sobą niesie ta kandydatura.

Lider PSL łączy Polaków

Gość PR24 stwierdził, że "PSL to rozsądna centroprawica", a Władysław Kosiniak-Kamysz to polityk, który łączy Polaków, nawet tych, którzy nominalnie mają odmienne sympatie polityczne. - Kandydatem, który jest w stanie połączyć wyborców umiarkowanie lewicowych, centrowych i prawicowych jest Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL-u - stwierdził nowo wybrany poseł ludowców.

Czytaj także:
Zbigniew Kuźmiuk 1200.jpg
Zbigniew Kuźmiuk (PiS): lider PSL nie ogląda się na koalicjantów

Prowadzący audycję Antoni Trzmiel zastanawiał się, jak wyglądałaby ewentualna prezydentura lidera PSL. Na sugestię, że nowy prezydent wybrany spoza obozu rządzącego wetowałby ustawy proponowane przez sejmową większość, Władysław Kosiniak-Kamysz odwołał się do doświadczeń ostatnich 4 lat w Sejmie. - PSL głosowało w kończącej się kadencji Sejmu za ustawami rządowymi w sprawach prospołecznych.(...) Zawsze głosowaliśmy za ustawami, które miały sens - przypomniał i odniósł się do sytuacji w Platformie Obywatelskiej. - W tej chwili w PO zachodzi proces poszukiwania kandydata na szefa partii, a nie kandydata na prezydenta RP. Dlatego obudzimy się wiosną 2020 roku z ewentualnym konkursem kandydatów na prezydenta RP ze strony PO - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Wybory prezydenckie 2020. M. Sawicki: namawiam kolegów z PSL do wystawienia W. Kosiniaka-Kamysza

Według Gościa PR24 Donald Tusk nie wystartuje w wyścigu o najwyższy urząd w państwie. - Donald Tusk jest wytrawnym politykiem. Nie wystartuje, bo gdyby chciał zgłosić swoją kandydaturę, już by to zrobił - przekonywał poseł PSL.

W Żyrardowie zniknęła ulica Fieldorfa "Nila"

W audycji także o uchwale rady miasta Żyrardów, która przywróciła ostatnio nazwę ulicy Jedności Robotniczej, która dotychczas nosiła nazwę Generała Nila-Fieldorfa. - Gdy usłyszałem, że ulica Augusta Emila Fieldorfa "Nila" ma być zlikwidowana w Żyrardowie głosami - przynajmniej częściowo - radnych PO, to pomyślałem sobie, że ktoś w tej partii oszalał - podsumował Władysław Teofil Bartoszewski. 

Rozmawiał Antoni Trzmiel

PR24/tb

____________________ 

Data emisji: 04.11.2019

Godzina emisji: 13.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Herudziński: w PSL jest ogromny apetyt na przejęcie pałeczki lidera opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:50
- Na korzyść Władysława Kosiniaka-Kamysza będzie działało to, że już rozpoczął kampanię prezydencką - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Herudziński ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
rozwiń zwiń