X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To już epidemia". Grozi nam ofensywa antypatriotycznych sił?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 16:00
Wiele ważnych osób odeszło w tym roku. W Dzień Zaduszny rodzi się pytanie: wygrywa Polska wielkich już nieobecnych - jak Jan Olszewski i Kornel Morawiecki - czy Polska, którą widzimy w Białymstoku lub Żyrardowie, gdzie zasłużeni dla ojczyzny - jak mjr Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko" czy gen. Nil-Fieldorf - pozbawiani są patronatu nad ulicami na rzecz postkomunistycznych nazw? - w studiu PR24 zastanawiał się nad tym Tadeusz Płużański ze swoimi gośćmi.
Audio
  • Andrzej Potocki: trwa ofensywa sił antypatriotycznych ("Temat dnia/Gość PR24")
Co dziś dla Polaków oznacza słowo patriotyzm?
Co dziś dla Polaków oznacza słowo "patriotyzm"?Foto: Flickr/Maciek Zygmunt

east news kornel morawiecki 1200.jpg
Kornel Morawiecki. Najważniejsza była dla niego Polska

Kościół katolicki wspomina 2 listopada wszystkich zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Wiele ważnych osób odeszło od nas w tym roku. W tym wielu wybitnych dla Polskich, o których niektórzy nie potrafią należycie pamiętać. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwróciło się w sobotę z apelem do władz PO o usunięcie z partii radnych z Białegostoku i Żyrardowa, którzy głosowali za zmianą nazw ulic w tych miastach upamiętniających "Łupaszkę" i "Nila". Rada Miasta Żyrardów m.in. przywróciła ostatnio nazwę ulicy Jedności Robotniczej. - Trwa ofensywa sił antypatriotycznych, które wywodzą swój rodowód z czasów komunistycznych - ocenił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl.

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] >>> Kombatanci apelują o usunięcie radnych PO. Głosowali za zmianą nazw ulic


Zaduszki w Krakowie w 1933 roku
"Głucho wszędzie, ciemno wszędzie" – Dzień Zaduszny w Polsce

- To jest bardzo niebezpiecznie dla polityki historycznej naszego państwa, bowiem wskrzeszanie tych upiorów i zaprzeczanie w ten sposób dokonaniom polskich bohaterów narodowych jest absolutnie sprzeczne z polską racją stanu. Ten problem jest na tyle poważny, że zaczyna przybierać formę epidemii - dodał publicysta.

plaża zaleszczyki wakacje 1939 1200.jpg
Od beztroski do tragedii. Jaki był rok 1939?

"Czerwona zaraza" czyha na naszą narodową tożsamość

Czy to, co dzieje się w Żyrardowie lub Białymstoku, wynika z niewiedzy czy z jakiegoś planu politycznego? - Tu chodzi o coś więcej niż samą politykę historyczną. Jest wiele dziwnych pytań i niejasności np. wokół posiedzenia Rady Białegostoku z 28 października. Radny wnioskodawca, Karol Konrad Masztalerz, stał się osobą publiczną, jako ten, który do tej hańby dopuścił i mówi, że komuna dała ludziom pieniądze, stypendia i awans społeczny - wskazywał Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl.

- Jego wypowiedzi to treść ulotek bolszewickich z 1939 roku - alarmował gość PR24. 

[POSŁUCHAJ W PR24] >>> Jacek Pawłowicz: zbrodnie na Żołnierzach Wyklętych są ciągle nierozliczone

Publicyści podkreślali także, w Polsce istnieje ryzyko "powrotu komunizmu" i to w tym najgorszym stalinowskim wydaniu. Czy "czerwona zaraza" nigdy nie zniknęła, a czerwone siły nadal czyhają na naszą narodową tożsamość, dumę i niepodległość? Od naszej czujności zależy, która siła zwycięży, apelowali publicyści.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Jakub Maciejewski ("Sieci", "wPolityce.pl"), Andrzej Rafał Potocki ("Sieci", "wPolityce.pl")

Data emisji: 2.11.2019

Godzina emisji: 14:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ppłk Mieczysław Orzełek: nie godziliśmy się z sowiecką okupacją

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 07:02
- Stanisław Sojczyński "Warszyc" był bohaterem. Walczył w kampanii wrześniowej z dwoma okupantami. Był też dobrym, prawym człowiekiem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ppłk Mieczysław Orzełek, prezes Ogólnokrajowego Związku Byłych Żołnierzy KWP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IPN: jest decyzja o tymczasowym aresztowaniu Stefana Michnika

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 15:55
Pion śledczy IPN przedstawił nowe zarzuty wobec byłego sędziego stalinowskiego Stefana Michnika dotyczące zbrodni przeciwko ludzkości. Postawione zarzuty w świetle prawa międzynarodowego nie ulegają przedawnieniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwo ws. morderstwa ks. Jerzego Popiełuszki. "Jesteśmy skazani na zeznania świadków"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 18:52
19 października minęła 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dokładnie tego dnia w 1984 r. kapelan "Solidarności" został porwany i zamordowany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa. Do ustaleń śledczych i trwających w tej sprawie dochodzeń w radiowej Trójce odnieśli się publicyści badający bestialską zbrodnię: Piotr Litka i Tomasz Wiścicki
rozwiń zwiń