X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wzmożony ruch na drogach. Policja przypomina zasady bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 12:35
- Najważniejsze jest to, żebyśmy nie uważali tylko na siebie. To, że na skrzyżowaniu mamy pierwszeństwo nie oznacza, że mamy wyłączyć ostrożność. Kwalifikowana ostrożność jest niezbędna do zachowania bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Audio
  • 31.10.19 Podinsp. Radosław Kobryś: te święta generują większy ruch niż święta Bożego Narodzenia
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jak zaznaczył podinsp. Radosław Kobryś w tegorocznej akcji, która rozpoczęła się w czwartek rano i potrwa do 3 listopada do około godziny 22.00, weźmie udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego. - Szacujemy, że te święta generują większy ruch niż święta Bożego Narodzenia - dodał.

east news akcja znicz 1200.jpg
Tysiące policjantów zadbają o bezpieczeństwo na drogach. Ruszyła akcja "Znicz"

Gość zaznaczył, że pierwszym zadaniem, które biorące w akcji jednostki otrzymują od Komendanta Głównego Policji, jest upłynnianie ruchu drogowego. - Dlatego przechodzimy do wyłączenia sygnalizacji świetlnej i kierowania ruchem ręcznie. Prośba do kierowców, wykonujcie polecenia kierującego ruchem, polecenia policjanta są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna – przypominał.

- Największym problemem jest frustracja kierowców, którzy stoją w tzw. korku. Nie bądźmy zdziwieni, że są utrudnienia, skoro ruch w te święta jest najbardziej wzmożony - apelował gość audycji.

Podinsp. Radosław Kobryś zwracał również uwagę na zachowanie pieszych na drogach. - Piesi często zakładają, że skoro oni widza światła samochodu, to są również widziani przez kierowcę. Potrzebna jest jednak pewność, że kierowca samochodu nas widzi, że faktycznie nas przepuszcza - podkreślał.

Policjantom w czasie tegorocznej akcji pomagać będzie żandarmeria wojskowa. Do dyspozycji będą również specjalne grupy policyjne SPEED.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Pogoda na Wszystkich Świętych i długi weekend

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 11:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak