X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

P. Bernatowicz: "Gazeta Wyborcza" próbuje wzbudzić emocjonalną histerię

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 11:00
- Popełniłem takie "przestępstwo", że wystawiałem prace w galerii. To próba wzbudzenia pewnej emocjonalnej histerii wśród czytelników "Gazety Wyborczej" - mówił Piotr Bernatowicz, który był gościem Polskiego Radia 24. Kandydat na dyrektora CSW odniósł się w ten sposób do zarzutów dziennika.
Audio
  • Piotr Bernatowicz: utarło się, że dyrektorzy instytucji artystycznych mają mieć lewicowe poglądy (Temat dnia/Gość PR24)

Minister kultury Piotr Gliński wysłał do związków i stowarzyszeń zawodowych informację o zamiarze powołania Piotra Bernatowicza na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej - poinformowało MKiDN.

Kandydat na dyrektora CSW odpowiedział w Polskim Radiu 24 m.in. na ataki "Gazety Wyborczej", która zarzucała mu, że "wystawiał homofobiczne plakaty i smoleńskie puzzle, zatrudniał wszechpolaków i bronił antysemickich poglądów". 

Wzbudzanie emocjonalnej histerii

Bernatowicz east news 1200.jpg
P. Bernatowicz: jestem przeciwny ideologizacji sztuki współczesnej

- "Smoleńskie Puzzle" i "TUSK 154M" to są prace Jacka Adamasa, artysty uznanego również przez środowiska lewicowe. Popełniłem takie "przestępstwo", że wystawiałem te prace w galerii. To próba wzbudzenia pewnej emocjonalnej histerii czy zaniepokojenia wśród czytelników "Gazety Wyborczej", wyjmując pewne rzeczy z kontekstu - podkreślił szef Radia Poznań.

- Skandal jest taki: został powołany kandydat, który ma kompetencje, ma doświadczenie, prowadził dużą galerię, ma doktorat z historii sztuki. I nagle jeden problem jest z tym kandydatem: on ma inne poglądy. Nie ma poglądów lewicowych, czy radykalnie lewicowych - neomarksistowskich. Utarło się, że dyrektorzy tych instytucji artystycznych mają mieć lewicowe poglądy - mówił Bernatowicz. - Artysta czy dyrektor galerii, który wystawia prace lewicowych artystów, atakujące symbole religijne, będzie przez to środowisko popierany. Chodzi o to, żeby atakować Kościół, niszczyć jego autorytet - podkreślił rozmówca red. Rachonia.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji Temat dnia/Gość PR24 był Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 10.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: następuje tabloidacja kultury współczesnej, za którą stoi relatywizm

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:27
- Sztuka może prowokować, ale w sensie twórczym, kreatywnym - podkreślił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, który w środę uczestniczył w debacie na Kongresie Kultury Polskiej w Łodzi, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Muza Dei.
rozwiń zwiń