X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Grzegorz Łęcicki o sprawie syna Beaty Szydło: mediom zabrakło zwykłej ludzkiej przyzwoitości

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 14:50
- Zainteresowanie mediów synem b. premier Beaty Szydło wynika z tego, że pod pozorem pseudo troski można drążyć jego życie dla sensacji. Brakuje tu jednak elementu profesjonalizmu i zwykłej ludzkiej przyzwoitości  - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Łęcicki z UKSW.
Audio
Prof. Grzegorz Łęcicki
Prof. Grzegorz ŁęcickiFoto: PR24/jp

Pełnomocnik syna b. premier Beaty Szydło mec. Maciej Zaborowski w oświadczeniu przekazał, że "całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło". "W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem" - czytamy w oświadczeniu. Zaborowski dodał, że "powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie".

Czytaj więcej
premier-1200-east.jpg
Premier: ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Stanisław Karczewski: rodzina to nie polityczny worek do bicia

Prawnik zapowiedział też skierowanie do sądu prywatnych aktów oskarżenia i pozwów o ochronę dóbr osobistych wobec wszystkich podmiotów dalej rozpowszechniających nieprawdziwe informacje na temat przyczyn urlopu duchownego.

"Media czyhają na takie sytuacje"

Prof. Grzegorz Łęcicki podkreślił, że "media żywią się przede wszystkim sensacją i skandalem, a nie prawdą". - Tylko czyhają na tego typu sytuacje, żeby móc skierować swój celownik na publiczną osobę - powiedział. Podkreślił on jednak, że gdy ktoś się dystansuje od życia medialnego, to dziennikarze powinni mu dać spokój. - Uszanujmy drugiego człowieka, jego godność i dorosły wybór - dodał.

Czytaj więcej
gliński pap 1200.jpg
PiS chce zmian przepisów dot. dziennikarzy. Piotr Gliński: nie ograniczy to zasady otwartości zawodu

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Kaczyński: przywróciliśmy warunek demokracji - pluralizm w mediach

Gość PR24 zaznaczył również, że ważny jest balans. - W tej chwili media powinny stawiać na wartości - rzetelność i profesjonalizm dziennikarski. W każdym medium jest to najważniejsze - mówił. Prof. Grzegorz Łęcicki przypomniał także, że dziennikarstwo jest od dawna zawodem zaufania publicznego. - Zaczynam jednak teraz czasem wątpić w to, czy dziennikarz jest teraz postrzegany, jako ktoś pracujący dla dobra publicznego - powiedział medioznawca.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 13.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konfrontacje idei. Praca mediów w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 13:45
- Nie jestem do końca przekonany, że środowisko dziennikarskie w Polsce zna realia stolicy Belgii na tyle, by umiejętnie opisywać to, co się tu dzieje. Odnoszę wrażenie, że dopiero od pewnego czasu w Brukseli zaczynają się pojawiać inni dziennikarze niż ci, którzy do tej pory byli "bywalcami" na brukselskich salonach – powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Bieniaszkiewicz, dziennikarz Polskiego Radia Lublin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich trwa debata dziennikarzy dot. wolności słowa

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 14:00
W siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odbywa się dwudniowa debata dziennikarzy pt. "Wolność (słowa) kocham i rozumiem". - Bez miłości do wolności jako takiej, a do wolności słowa w szczególności, nie będziemy o nią dbać - mówił podczas otwarcia spotkania prezes SDP Krzysztof Skowroński.
rozwiń zwiń