X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

A. Mularczyk: jest szansa uregulowania sprawy reparacji w tej kadencji Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:55
- Raport o startach wojennych powinien być przyjęty przez parlament. Sejm powinien dać mandat rządowi na prowadzenie tej polityki – mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 17.10.19 Arkadiusz Mularczyk: Niemcy muszą wiedzieć, że są nam dłużni znaczną kwotę

Arkadiusz Mularczyk przypominał, że sprawa reparacji jest w dalszym ciągu otwarta. - Przygotowaliśmy w Sejmie raport o stratach wojennych, ta sprawa była przedmiotem dwuletnich prac zespołu. Dzisiaj stoimy przed kolejną kadencja, która pozwoli nam tę tematykę posunąć do przodu. Po stronie Niemiec jest duże napięcie związane z tym tematem, widać zainteresowanie mediów niemieckich. Sprawa reparacja zmienia naszą pozycję polityczną w relacjach z tym krajem – zaznaczył poseł.

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
R. Czarnecki: Polska będzie domagała się odszkodowań od Niemiec

- Proszę zwrócić uwagę że dzisiaj w mediach nie pisze się o "polskich obozach koncentracyjnych" tylko o roszczeniach. Włosi czy Grecy powołują się na sprawę Polski. Mamy diametralnie różną sytuacją od tej, która była kilka lat temu. Sprawa reparacja zmienia naszą pozycję polityczną w relacjach z Niemcami - podkreślał gość audycji.

Poseł stwierdził, że istotne jest przyjęcie odpowiedniej procedury dochodzenia reparacji. - Kluczem jest dla nas publikacja w najbliższych miesiącach raportu o stratach wojennych, wyjaśnienie jak był metodologia liczenia strat, jakie obszary zbadaliśmy oraz pokazanie, gdzie Polska mogłaby dzisiaj być, gdyby nie II Wojna Światowa. Niemcy muszą wiedzieć, że są nam dłużni znaczną kwotę z tytułu różnych start i cierpień, że sprawa reparacji nie jest załatwiona – dodał.

Sondaż ws. reparacji

Wg wrześniowego sondażu CBOS 69 proc. badanych (wzrost o 15 punktów procentowych od października 2017 r.) uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec odszkodowań za straty poniesione podczas II wojny światowej, przeciwnych temu jest 21 proc. (spadek o 15 punktów).

CBOS w przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zapytał Polaków o ich stosunek do ubiegania się o reparacje wojenne od Niemiec. Poprzednio o tę kwestię pytano w październiku 2017 r., gdy temat ten powrócił do polskiej debaty publicznej za sprawą partii rządzącej.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 09:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkadiusz Mularczyk: straty wojenne Polski należy dziś liczyć w oparciu o nowe metody

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 09:48
- Raport z 1947 roku szacuje straty wojenne Polski na prawie 50 mln ówczesnych dolarów. Dziś po waloryzacji byłoby to prawie 850 mld dolarów, obecnie należy jednak przyjąć nowe metody liczenia - stwierdził we wtorek kierujący parlamentarnym zespołem ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Mularczyk ws. reparacji: nasze działania doprowadzą do zadośćuczynienia

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:55
- Postawa państwa niemieckiego się zmienia. Prezydent Niemiec mówi, że "staje boso przed Polakami". Nie słyszymy już o polskich obozach śmierci, na świecie mówi się o skali zbrodni niemieckich w Polsce, o tym, jak wielkie to były straty - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń