X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Joński: opozycja musi się zjednoczyć w kwestii kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:12
- Metoda liczenia głosów premiuje duże bloki. Lepiej byłoby, gdyby był jeden blok opozycyjny, zdobylibyśmy więcej mandatów. Ale bylibyśmy bardziej wystawieni na ataki - stwierdził Dariusz Joński w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 15.10.19 D. Joński: opozycja musi się zjednoczyć ws. wspólnego kandydata na prezydenta
Dariusz Joński
Dariusz Joński Foto: PR24/AK

W niedzielę odbyły się wybory, w których Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło rekordowy wynik w skali kraju - zarówno procentowo, jak i w liczbach bezwzględnych. Wystarczyło to na zdobycie stabilnej większości parlamentarnej, jednak w Senacie PiS nie ma większości. Wyniki wyborów oraz szanse i zagrożenia opozycji komentował w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński z Inicjatywy Polska, który został wybrany do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

EN_sztab-pis-1200.jpg
PKW podała wyniki wyborów do Sejmu. PiS z samodzielną większością

D. Joński: opozycja powinna być w jednym bloku

Przyszły poseł odniósł się między innymi do wyniku sumarycznego wszystkich bloków opozycyjnych, które w tym roku dostały się do Sejmu. Pomimo tego, że PiS zdobył większość parlamentarną, to opozycja - jeśli zsumować głosy wszystkich 4 komitetów ogólnopolskich - zdobyła więcej głosów.

- Gratulacje dla Prawa i Sprawiedliwości - wygrało. Gdyby jednak zliczyć wszystkie głosy opozycji, to ma ich więcej. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski przed kampanią prezydencką - mówił polityk.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Radosław Fogiel: w Senacie możemy mieć do czynienia z działaniami destrukcyjnymi opozycji

Na podstawie wyników wyborów wyciągnął wniosek, że zjednoczona opozycja startująca w jednym bloku mogłaby osiągnąć znacznie lepszy wynik, może nawet wygrać wybory.

- Metoda liczenia głosów premiuje duże bloki. Lepiej byłoby, gdyby był jeden blok opozycyjny, zdobylibyśmy więcej mandatów. Ale bylibyśmy bardziej wystawieni na ataki - stwierdził.

Opozycja się zjednoczy

Dariusz Joński zauważył także, że w tym miejscu, w którym opozycja ze sobą nie konkurowała - czyli w wyborach do Senatu - udało się zdobyć większość. Zapowiedział także, że opozycja się zjednoczy w przyszłości zarówno pod kątem wyborów parlamentarnych, jak i prezydenckich.

- Wcześniej niż za cztery lata powstanie jeden blok opozycji - stwierdził przyszły poseł. - Musi dojść do integracji środowisk ws. wyboru kandydata na prezydenta - dodał podkreślając, że opozycja powinna wystawić jednego kandydata, który będzie cieszył się ogólną akceptacją społeczną.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Maciej Małecki (PiS): PiS otrzymało duży mandat zaufania od Polaków

Jak podkreślił, jako człowiek lewicy, zamierza szukać porozumienia i dalej walczyć o realizację najważniejszych dla niego postulatów. - Mamy serca po lewej stronie. W dużym bolku opozycji będziemy walczyć o to, o co walczyliśmy poza parlamentem, o prawa kobiet, sprawy społeczne i socjalne. Standardem powinno być, że dziecko w szkole dostaje ciepły posiłek - zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jmo

______________________

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 13.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. PiS z samodzielną większością

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 21:29
W wyborach do Sejmu PiS zdobyło 235 mandatów; Koalicja Obywatelska - 134 mandaty, KW SLD - 49, PSL - 30, Konfederacja - 11, a Mniejszość Niemiecka - jeden mandat - poinformował w poniedziałek wieczorem przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Senat jest "izbą refleksji". Jestem optymistą ws. współpracy z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:45
- Senat ma bardzo szczególną rolę w polskim systemie politycznym, mówi się, że jest to izba refleksji. Nawet najbardziej nieodpowiedzialni przedstawiciele PO w Senacie zachowywali się zawsze dużo spokojniej niż w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, komentując sytuację po wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki: będę głosował przeciw sprawozdaniu prezes TK

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 11:09
- Ja uważam, że w Trybunale Konstytucyjnym mamy sędziów, którzy są dublerami, mam daleko idące wątpliwości, czy pani prezes Julia Przyłębska jest prawidłowo powołanym na swoje stanowisko prezesem. W sprawie jej sprawozdań i funkcjonowania TK będę głosował przeciwko - mówił w Polskim Radiu 24 senator Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń