X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Suski: będziemy starali się przekonywać, że warto głosować na PiS

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:24
- Cieszymy się z naszego wyniku i dziękujemy za poparcie. To przepustka do tego, aby kontynuować dobrą zmianę. Także tych, którzy zagłosowali inaczej będziemy starali się przekonywać do tego, że warto głosować na PiS - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Suski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24

- Mogliśmy zdobyć więcej głosów, a więc będziemy analizować, pracować, starać się i słuchać uwag, które zebraliśmy na spotkaniach z wyborcami. Dziękuję także tym, którzy na nas nie głosowali za to, że poszli na wybory - podkreślił polityk.

<<CZYTAJ TAKŻE>> PKW podała wyniki z blisko 91 proc. obwodów. PiS z samodzielną większością

Większe poparcie

- Chcemy jak najlepiej sprawować władzę. Ten rząd miał wiele sukcesów, a mimo tego części naszego społeczeństwa nie udało się do nas przekonać. Życie jest zmienne i tak samo oceny tego, co się robi. Dużo pracy przed nami - zaznaczył.

usa-1200-pap.jpg
Tak głosowali Polacy za granicą. Dane PKW z ponad 81 proc. komisji

- Nasz wynik procentowy nie jest dużo większy, ale w liczbach bezwzględnych to dodatkowe miliony poparcia dla PiS, a więc to olbrzymi postęp. Tu uzyskaliśmy bardzo dużo nowych głosów - stwierdził.

Konstruktywna opozycja

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do Platformy Obywatelskiej i jej wyniku wyborczego. - PO udawała, że reprezentuje bardziej skrajną stronę strony politycznej, ale ludzie zorientowali się, że to cyniczna gra i lepiej zagłosować na Lewicę - zwrócił uwagę.

- Życzyłbym sobie mieć opozycję, która będzie dyskutować o programach, a nie pucze, nocne koncerty i jatkę w Sejmie. Dziś polityka PO jest równią pochyłą. Albo zmienią taktykę, albo będzie to góra lodowa, która zmierzając w kierunku równika będzie topniała, aż zniknie - dodał szef KPRM.

Wyciąganie wniosków

pap wybory 2019 1200.jpg
Rolnicy, dyrektorzy, studenci, bezrobotni - zobacz, jak głosowali

- PSL zawsze był niedoszacowany w sondażach. Dziś polityka stała się także dziedziną dla celebrytów. Paweł Kukiz pociągnął za sobą tych, którzy może się niespecjalnie interesują polityką, ale poszli na jego ładnie brzmiące hasła. PSL także wyciągnął wnioski, że był w koalicji z Wiosną, która jest kompletnie nieakceptowana na wsi - wypowiedział się o Koalicji Polskiej.

Marek Suski skomentował również możliwość współpracy PiS z Konfederacją. - Życzeniem może być to, aby było dobrze. Wszystko zależy od tego, jaką strategię przyjmie Konfederacja. PiS było większym przeciwnikiem dla Konfederacji niż PO czy SLD. Wszystko zależy od tego jacy posłowie wejdą do Sejmu i z jaką zaciętością będą prowadzić politykę - przyznał rozmówca. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24/pkr

* * *

Audycja: "Temat Dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Goście: Marek Suski (KPRM)

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 10:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polonia w USA zdecydowanie za PiS, fatalny wynik PSL

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 07:10
W Stanach Zjednoczonych Prawo i Sprawiedliwość uzyskało wynik 52,7 proc. Najlepiej ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wypadło w okręgu chicagowskim, gdzie zdobyło 69 proc. głosów oraz w okręgu nowojorskim, uzyskując 49,5 proc. O porażce może mówić PSL, które uzyskało zaledwie 2,4 proc poparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Piechna-Więckiewicz: nasz wynik to początek marszu Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 08:05
- Lewica dopiero co wróciła do Sejmu. To początek naszego marszu przez scenę polityczną Polski. Mamy bardzo dobry program i udało nam się wrócić. Nasze priorytety są istotne dla Polaków - powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna) na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Młyńczyk: zwycięstwo PiS zamyka w Polsce dyskusję polityczną

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:31
- Zwycięstwo PiS zamyka w Polsce dyskusję co do rzeczywistości politycznej, z którą mamy do czynienia. Bardzo radykalnym podsumowaniem jest to, że mamy dysfunkcjonalną opozycję, co w tak dużym i demokratycznym kraju jest sporym problemem - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Maciej Onasz: nadal dominuje mobilizacja negatywna

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 10:30
- Do policzenia zostały głosy z dużych miast i aglomeracji, gdzie poparcie może być inne niż obserwowane do tej pory - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń