X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Młyńczyk: zwycięstwo PiS zamyka w Polsce dyskusję polityczną

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:31
- Zwycięstwo PiS zamyka w Polsce dyskusję co do rzeczywistości politycznej, z którą mamy do czynienia. Bardzo radykalnym podsumowaniem jest to, że mamy dysfunkcjonalną opozycję, co w tak dużym i demokratycznym kraju jest sporym problemem - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog.
Audio
  • 14.10.2019 Prof. Łukasz Młyńczyk komentuje wyniki wyborów parlamentarnych
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński
Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Rozłożenie głosów mamy mniej więcej proporcjonalne. Wydaje się, że relacja pomiędzy PiS a Koalicją będzie wzrastać i bardziej wiarygodny jest wynik 49 proc. dla PiS. Zastanawiam się czy jest sens robić po 21.00 w niedzielę wieczory wyborcze, czy nie lepiej jest zaczekać do ostatecznych wyników. Radość byłaby wówczas inna, podobnie jak wystąpienia. Gdyby KO miała ok 22 proc., to będzie dla nich klęska - uważa.

wybory-1200-pap.jpg
"Wysoka frekwencja legitymizuje rządzących". Politolodzy o wyborach

<<CZYTAJ TAKŻE>> PKW podała wyniki z ponad 70 proc. obwodów. PiS zwiększa przewagę

Perspektywy opozycji

Prof. Łukasz Młyńczyk jest zdania, że teraz opozycja skupi się na wyborach prezydenckich - Program opozycji był retroaktywny, to była odpowiedź na to co proponuje PiS. Opozycji brakuje czegoś zupełnie nowego, jednak teraz ich program jest kompletnie nieistotny. Myślę, że poza sporami i awanturami od strony opozycji nic nas nie czeka. Za chwilę będziemy słyszeć, że najważniejszymi wyborami są wybory prezydenckie - stwierdził.

- Wynik 22 proc. powinien przekreślać kogoś, kto ma się za lidera, ale myślę, że Grzegorz Schetyna zabezpieczył się na tę okoliczność. Jego wystąpienia były najeżone atakiem na PiS, ale nie było to nic konstruktywnego. PO potrzebuje charyzmatycznego lidera, ale nie ma go w Warszawie, tylko jest w innej stolicy - zwrócił uwagę. 

Joanna Augustynowska 1200 F.jpg
J. Augustynowska: trudno mi sobie wyobrazić koalicję z Konfederacją

- Uważam, że Donald Tusk nie zaryzykuje, jeżeli nie będzie miał pewności, że ewentualny powrót zapewni mu sukces - dodał politolog. 

Małe sukcesy

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do wyników pozostałych ugrupowań. - Względnym wygranym może być Władysław Kosiniak-Kamysz, jeżeli jego ugrupowanie osiągnie ponad 9 proc. Dużą niespodzianką jest także Konfederacja. Jeżeli będzie w Sejmie, to niewątpliwie będzie dla nich sporym sukcesem - zaznaczył.

- Jeżeli Lewica znajduje się w Sejmie, trzeba mówić o sukcesie. W sondażach mieli trochę więcej głosów i pytanie gdzie się one po drodze pogubiły. O rozbiór tego komitetu będzie trudniej, bo spaja ich definicja lewicowości - zauważył.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24/pkr

* * *

Audycja: "Temat Dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Grzegorz Frątczak

Goście: Prof. Łukasz Młyńczyk (politolog)

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 07.48

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS: przed nami zobowiązanie do jeszcze lepszej pracy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:08
- Mamy zwycięstwo. Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie potwierdzeniem naszego sukcesu. Przed nami cztery lata ciężkiej pracy - powiedział Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Lisiecki: PiS dostało bardzo duży mandat zaufania

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 08:00
- Największym przegranym tych wyborów jest Grzegorz Schetyna i Koalicja Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość natomiast dostało duży mandat zaufania - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Piechna-Więckiewicz: nasz wynik to początek marszu Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 08:05
- Lewica dopiero co wróciła do Sejmu. To początek naszego marszu przez scenę polityczną Polski. Mamy bardzo dobry program i udało nam się wrócić. Nasze priorytety są istotne dla Polaków - powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna) na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń