X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wieczór wyborczy Polskiego Radia. Bronisław Wildstein: PiS traktuje państwo poważnie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 22:35
- Totalna opozycja wmawiała Polakom, że PiS wprowadza autorytaryzm bo wzmacnia Państwo. To nieporozumienie. PiS wzmacnia państwo jako instytucję potrzebną do funkcjonowania wspólnoty - komentował w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein (publicysta). W debacie wzięli udział również Eliza Olczyk (Wprost), Michał Rachoń (TVP), Piotr Zaręba (Dziennik Gazeta Prawna).
Audio
Wieczór wyborczy w Polskim Radiu
Wieczór wyborczy w Polskim Radiu Foto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

Bronisław Wildstein zaznaczył, że PiS traktuje państwo poważnie. - III RP z kolei mówiła nam, że państwo jest zagrożeniem. To nieporozumienie. PiS wzmacnia państwo jako instytucję potrzebną do funkcjonowania wspólnoty - podkreślał i odniósł się do lidera Platformy Obywatelskiej. – Grzegorz Schetyna przegrał. Pytanie jest czy partia go rozliczy bo nie widzę w PO osobowości. Małgorzata Kidawa–Błońska może być kandydatem na prezydenta - dodał.

premier 1200.jpg
Premier: ten wynik daje nam ogromny społeczny mandat

Eliza Olczyk komentowała przebieg kampanii wyborczej. - PO nie mogła się zdecydować czy iść w kierunku rewolucji obyczajowej czy nie. PiS obsadził się w roli obrońców obecnego porządku społecznego i na tym wygrał. Ale wynik tych wyborów dla KO nie jest zły, SLD wraca do Sejmu, a PSL ma prawie 10 procent poparcia czyli wszyscy mogą się cieszyć - dodała.

Zdaniem publicystki lewica nie spodziewała się tak dobrego wyniku. - 12 procent dla KW SLD to duży sukces, być może to ugrupowanie stanie się głównym adwersarzem sporów z PiS i zastąpi PO - stwierdziła.

mid-19a13597.jpg
Prezes PiS: przed nami zobowiązanie do jeszcze lepszej pracy

Piotr Zaremba ocenił, że PO nie było dostatecznie aktywne w kampanii. - Jarosław Kaczyński zyskał na tym. 500+ to ważny element przywracania godnościowości, ale ostatnie programy PiS to już przekupstwo - dodał i komentował także aktywność polityczną Platformy Obywatelskiej. - Sprawy ideologii, sojusz z celebrytami czy LGBT są wątpliwe, to raczej ciągnęło Grzegorza Schetynę w dół - stwierdził.

Michał Rachoń zauważył, że w programie PiS jest cały esej pojęcia postkomunizmu i ten program jest próbą zerwania z tak funkcjonującym państwem. Ocenił także przywództwo Grzegorza Schetyny - Jego pomysł na totalną opozycję nie sprawdził się - stwierdził dziennikarz i dodał, że pomimo dobrego wyniku koalicji lewicowej, głównym oponentem w sporze z PiS pozostanie jednak PO. 

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

PiS z poparciem 43,6 proc. zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych, co oznacza możliwość samodzielnych rządów - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie innym komitetom.

Według sondażu Ipsos, frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 procent.

W tym roku Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 88 komitetów wyborczych - 30 komitetów partyjnych, 57 komitetów wyborczych wyborców oraz jeden koalicyjny komitet wyborczy.

Polskie Radio 24/ka

____________________ 

Data emisji: 13.10.19

Godzina emisji: 21:50


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: ten wynik daje nam ogromny społeczny mandat

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:26
- Żadna partia w wyborach parlamentarnych, jeśli się potwierdzi ten wynik, nie miała nigdy procentowo takiego znakomitego wyniku - podkreślił premier Mateusz Morawiecki po ogłoszeniu wyników exit poll wyborów parlamentarnych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: dziękujemy naszym wyborcom za zaufanie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:27
- Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy byli przy urnach wyborczych, którzy głosowali na partie opozycyjne, a szczególnie tym, którzy wybrali Koalicję Obywatelską - powiedział Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, podczas wieczoru wyborczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider PSL: to wielki mandat zaufania dla racjonalnego centrum

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:50
- Jeśli wyniki sondażowe się potwierdzą, będzie to wielki mandat zaufania od rodaków dla racjonalnego centrum, dla Koalicji Polskiej - podkreślił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaprosił do tworzenia jeszcze szerszego bloku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda podziękował wyborcom. "Wspaniała postawa"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 21:49
Prezydent Andrzej Duda na Twitterze podziękował Polakom za udział w wyborach parlamentarnych i podkreślił dużą frekwencję.
rozwiń zwiń