X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Monika Jaruzelska: Lewica będzie musiała na nowo zdobyć swoją tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 15:44
- Lewica będzie musiała na nowo zdobyć swoją tożsamość. Jeśli będzie szła z progresywnymi światopoglądowo hasłami, nie wydaje się, aby mogła w przyszłości osiągać więcej niż kilkanaście procent w wyborach - powiedziała w Polskim Radiu 24 Monika Jaruzelska, radna m. st. Warszawy i kandydatka do Senatu RP.
Audio
Monika Jaruzelska
Monika JaruzelskaFoto: PR24

- Wszystkie sondaże wskazują na to, że w swym posklejanym na siłę składzie Lewica dostanie się do wyborów. Jak się okazuje, wspólny interes może połączyć. Znając pewne rzeczy od podszewki, które dzieją się w SLD, utrzymanie Lewicy jako spójnej jedności może być trudne ze względów ideologicznych, ale także personalnych i psychologicznych. Różnice mogą doprowadzić do tego, że każdy z trzech tenorów Lewicy będzie chciał zostać solistą - twierdzi Monika Jaruzelska. 

Dwaj aktorzy

- Od lat mamy zabetonowaną scenę polityczną przez duopol Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Nie byłoby takiej siły PiS gdyby nie PO i w drugą stronę również. Kiedy pojawił się Robert Biedroń z „Wiosny”, wśród niektórych ludzi pojawił się entuzjazm, bo mieli już dosyć oglądania ciągle tych samych dwóch aktorów - stwierdziła.

Leszek Miller 663 kopia.JPG
Leszek Miller: rozmowy o zakończeniu działalności SLD mają charakter hipotetyczny

- Jeśli Lewica będzie szła z progresywnymi światopoglądowo hasłami, nie wydaje się, aby mogła w przyszłości osiągać więcej niż kilkanaście procent w wyborach - uważa.

Niezależność polityczna

Rozmówczyni zaznaczyła także, że jest zadowolona z udziału w polityce. - Moja osobowość, ale także życie i praca w radzie miasta Warszawa pokazały, jak dobrze jest być osobą niezależną politycznie. Nie interesują mnie w niej sprawy ideologiczne tylko konkretne spory, które można rozwiązać.

- Polityka od lat za bardzo ingerowała w moje życie wbrew mojej woli, ale dziś nie żałuję decyzji o przystąpieniu do niej - dodała kandydatka do Senatu. 

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/pkr

_____________________

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 14:37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Gawkowski: PO chciałaby się stroić się w pióra lewicy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 09:15
- Nasze wysokie notowania sondażowe to efekt nie tylko tego, że lewica podała sobie ręce, nie tylko zjednoczenia, które jest udziałem W. Czarzastego, R. Biedronia i A. Zandberga, ale przede wszystkim mądrego programu, który dotyka ważnych spraw społecznych i światopoglądowych – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski, sekretarz zarządu partii Wiosna.
rozwiń zwiń