X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Formela: Neumann chciał skolonizować samorząd w Tczewie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 14:44
- Istotą samorządów od 2002 r. jest dewastowanie demokracji. Ujawnił to poseł Neumann debatując nad kolonizacją samorządu tczewskiego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Formela, publicysta, szef "Gazety Gdańskiej".
Audio
  • 09.10.2019 Marek Formela o "taśmach Neumanna" i samorządach na Pomorzu
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: PAP/Jan Karwowski

- Pan Neumann walcząc w Tczewie chciał utrzymać władzę PO na Pomorzu, która obejmuje 7 mld złotych. Jest to suma bilansowa samorządów pomorskich, kontrolowanych przez kilkunastu polityków PO - poinformował.

Skostniały układ

neumann_1200.jpg
Nowe taśmy Sławomira Neumanna. "Tczew nie zasłużył na Adama Korola"

Jak zaznaczył Marek Formela, w całej sprawie z "taśmami Neumanna" nie chodziło o kwestie polityczne. - Przedmiotem tej rozmowy nie było nazwisko jednego czy drugiego polityka, ale pokazanie, że ani jeden samorząd nie może suwerennie decydować i ma być pod kontrolą PO. Większość wiodących polityków PO tworzy radę regionalną i na tym polega siła tego układu, że od dwudziestu kilku lat nie podlega on zmianom. To sprawna organizacja gospodarcza, dla której polityka jest tylko tłem. Wszyscy mają te same garnitury, ale różnią się koszulami - zaznaczył. 

Sławomir Neumann chciał sterować kształtem organów samorządu w Tczewie. Jest on przewodniczącym rady regionalnej PO na Pomorzu i z tej funkcji nie zrezygnował. Rezygnacja z Klubu Parlamentarnego jest rezygnacją niehonorową. Dziwne, że w Tczewie dostał on 2000 głosów, a w tej chwili podarował je na sprzedaż. Myślę, że te głosy po prostu dla PO przepadną. 

<<CZYTAJ TAKŻE>> K. Płażyński: jeśli PO chciałaby się pokazać z dobrej strony, to cofnęłaby poparcie dla Neumanna

- Powinno to przeszkadzać gdańskiej opozycji z PiS, która jest wobec takich działań zbyt wyrozumiała. SLD zostało tam wyłączone z normalnego trybu politycznego - podsumował publicysta. 

Więcej w audycji

***

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/pkr

-------------------

Data emisji: 09.10.2019

Godzina emisji: 14:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł PiS z Tczewa: te nagrania dyskwalifikują Sławomira Neumanna

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 13:27
Poseł PiS z Tczewa Kazimierz Smoliński jest zdania, że nagrania Sławomira Neumanna, w których m.in. niepochlebnie wypowiada się o tym mieście, są "kwintesencją ich (polityków PO - red.) podejścia do obywateli". - Sami słyszycie, w jaki sposób traktuje nas prominentny polityk PO - zwrócił się do mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

G. Schetyna: rezygnacja Neumanna z kandydowania w wyborach jest niemożliwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:20
- Przeprosił, wydał oświadczenie, zrezygnował z bycia szefem klubu PO-KO i to jest wszystko, co może zrobić w sensie formalnym - powiedział Grzegorz Schetyna, odnosząc się do "afery taśmowej Sławomira Neumanna". Szef PO odniósł się także do wystąpienia Lecha Wałęsy podczas konwencji KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Biedroń o "taśmach Neumanna": jaki koń jest, każdy widzi

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 18:00
Robert Biedroń odpowiedział na pytania ws. kolejnych taśm opublikowanych przez TVP Info, na których b. szef klubu parlamentarnego PO-KO wspomina m.in. lidera Wiosny. - Znęcanie się nad Platformą Obywatelską nie przystoi po weekendowej konwencji KO - stwierdził polityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Krajewski o "taśmach Neumanna": pokaz cynizmu i hipokryzji PO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:15
- Platforma Obywatelska ma bardzo poważny problem jeśli chodzi o własny program czy wiarygodność. To jest kwestia hipokryzji i cynizmu polityków PO - powiedział Jarosław Krajewski (PiS) w radiowej Jedynce, odnosząc się do taśm, które opublikowała TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taśmy Neumanna". Joanna Lichocka: absolutny upadek jakichkolwiek standardów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:42
- Pan Neumann popisał się skrajnie wulgarnym i knajackim językiem - stwierdziła Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. – Zachował się odpowiedzialnie i honorowo rezygnując z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego - wskazał z kolei Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń