X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Józefa Szczurek-Żelazko: lekarze i pielęgniarki chcą pracować w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 14:09
- PiS postawił na budowę kadry medycznej, lecz warto pamiętać, że proces kształcenia lekarzy trwa kilkanaście lat. Zwiększyliśmy także wynagrodzenia, dzięki czemu lekarze i pielęgniarki nie wyjeżdżają już za granicę - powiedziała w Polskim Radiu 24 Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia. 
Audio
  • 08.10.2019 Józefa Szczurek-Żelazko o polskim ratownictwie medycznym
Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko
Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-ŻelazkoFoto: PR24/tb

- Wszystkie podmioty ratownictwa medycznego działają obecnie w zakresie publicznym. Rozlokowanie karetek następuje w wyniku planu przygotowanego przez wojewodę, a który potwierdza minister. Z roku na rok w systemie jest coraz więcej karetek, obecnie jest ich ponad 1600 - zaznaczyła wiceminister.

Zachodnie wzorce

- Zakładamy, że karetka na terenie miasta powinna dotrzeć w ok. 8 min, a poza terenem miasta ok. 15 min. Od dawna chcieliśmy weryfikować i modernizować ratownictwo medyczne. Obecnie jest ono chyba najlepiej działającym obszarem z zakresu ochrony zdrowia w Polsce. W 2014 r. na świadczenia w służbie zdrowia wydawaliśmy 73 mld zł, w tej chwili przekroczyliśmy 100 mld zł i zapewniliśmy ustawowo, że te nakłady będą rosnąć - przypomniała rozmówczyni.

andzel waldemar_4548 1200.jpg
W. Andzel: nakłady na służbę zdrowia tak znacząco zwiększyło tylko PiS

- Budowaliśmy nasze ratownictwo medyczne na wzorcach USA i Niemiec. Nasz system ewoluuje i wszystko przed nami, ale kolejne lata pozwolą nam dokonać zmian z korzyścią dla Polaków. Chcemy m.in., aby pacjent w stanie zagrożenia życia i zdrowia był przyjmowany natychmiast, bez zwłoki - dodała Józefa Szczurek-Żelazko.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/pkr

-------------------

Data emisji: 08.10.2019

Godzina emisji: 13:44

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Gryglewicz: lekarz zawsze powinien mieć prawo do odmowy wykonania procedury

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 12:10
- Każdy lekarz ma prawo odmówić wykonania danej procedury, jeżeli uważa że są do tego przeciwwskazania. Postulat o likwidacji klauzuli sumienia przez Lewicę uważam za błąd - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Gryglewicz z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakt dla Zdrowia 2030. Politycy PiS, KO, SLD i PSL ponad partyjnymi podziałami

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:54
Liderzy czterech największych komitetów uzgodnili priorytety zdrowotne na najbliższe lata, podpisując Pakt dla Zdrowia 2030. W Pakcie znalazło się 11 punktów, m.in. dotyczący zwiększenie finansowania co najmniej do średniej unijnej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". 
rozwiń zwiń