X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Tchórzewski: inni ministrowie energii podziwiają polskie rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:55
- Przyjechali tutaj wszyscy, którzy chcą unowocześniać Polskę, a jesteśmy w tej dziedzinie na dobrej drodze. Widzę jak inni ministrowie odpowiedzialni za energię podchodzą do nas i mówią nam, że nas podziwiają - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Krzysztof Tchórzewski, minister energii.
Audio
  • 07.10.2019 Krzysztof Tchórzewski o energetyce i źródłach energii odnawialnej

Minister uważa, że Polska może pod względem energetycznym dogoni wkrótce państwa zachodnie. - Z naszymi partnerami rozmawiam prostym językiem. Ci, którzy zafundowali nam 50 lat opóźnienia muszą hamować swoje roszczenia. Dopędzimy kraje zachodnie i jeszcze je wyprzedzimy. Myślę, że stanie się to jeszcze za mojego życia - przewiduje. 

tchorzewski 1200.jpg
XVI Kongres Nowego Przemysłu. K.Tchórzewski: nie ma odwrotu od transformacji energetycznej

- Do końca roku negocjujemy plan dla energii i klimatu z Komisją Europejską. Spieramy się tutaj, bo KE chce nam podnieść poziom oczekiwań, a my mówimy im o realiach. W produkcji energii elektrycznej dobrze dajemy sobie radę, ale musimy ruszyć także inne sektory energetyki - zwrócił uwagę. 

Nowe źródła energii

- Polska po 45 latach opóźnienia weszła do peletonu krajów, które mają źródła odnawialne. Więcej energetyki odnawialnej mają kraje bogatsze. Przygotowane są już miejsca pod farmy wiatrowe na morzu i tam będziemy dużo budować. Na lądzie budujemy z kolei pola fotowoltaiczne, które są nam bardzo potrzebne - zaznaczył Krzysztof Tchórzewski.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Bezpieczeństwo energetyczne. Dywersyfikacja dostaw surowców to konieczność

- Każde państwo uprawia swoją propagandę po swojemu, ale dla przemysłu i obywateli najważniejsze jest bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość dostaw. Trudno sobie wyobrazić, że kiedyś żyliśmy bez lodówki, a dzisiaj trudno sobie wyobrazić bez niej dzień lub dwa - podkreślił. 

***

Krzysztofem Tchórzewskim rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/pkr/pb

---------------------------------------

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 14.08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Skiba: państwo musi dostrzegać i wspierać wszystkich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 10:39
- Aktywność państwa w rozwoju polskiej przedsiębiorczości powinna polegać na kwestiach regulacyjnych. Chodzi o to, by dostrzegać wszystkich: małych, średnich i dużych przedsiębiorców - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Leszek Skiba, wiceminister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: polskie finanse są przygotowane na wszystkie scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:57
- Uszczelnienie systemu podatkowego jest jednym z najważniejszych osiągnięć ostatnich czterech lat pracy Ministerstwa Finansów - powiedział w poniedziałek na Kongresie 590 minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wiceminister finansów Leszek Skiba zapewnił, że polskie finanse publiczne .
rozwiń zwiń