X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jerzy Gryglewicz: lekarz zawsze powinien mieć prawo do odmowy wykonania procedury

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 12:10
- Każdy lekarz ma prawo odmówić wykonania danej procedury, jeżeli uważa że są do tego przeciwwskazania. Postulat o likwidacji klauzuli sumienia przez Lewicę uważam za błąd - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Gryglewicz z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • 04.10.2019 Dr Jerzy Gryglewski o przedwyborczych propozycjach reformy służby zdrowia
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com

- Trudno sobie wyobrazić zmuszanie lekarzy do działań, co do których nie są przekonani. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że ta procedura nie będzie wykonana z należytą starannością. Zawsze znajdzie się wiele argumentów i przeciwwskazań, aby danego zabiegu nie wykonać. Obecna sytuacja pozwala na podejmowanie lekarzom takich decyzji - podkreślił rozmówca.

- Debata na ten temat jest jednolita, jeżeli chodzi o dobory kadr. Kluczowe decyzje odnośnie podwyższenia wynagrodzenia pielęgniarek zapadły dopiero rok temu. Musimy poczekać na efekt, który będzie odłożony w czasie - dodał.

Marcel Klinowski 1200.jpg
M. Klinowski: jedna kadencja to za mało na naprawę zaniedbań w służbie zdrowia

Zdaniem dr Jerzego Gryglewskiego "istotnym elementem jest także utrzymanie studentów medycyny w czasie studiów. Stypendia były niegdyś finansowane przez szpitale. Dziś te rozwiązanie powinny wziąć na siebie samorządy i rzeczywiście część samorządów bierze na siebie te rozwiązanie. Także postulat o asystencie medycznym nie wzbudza żadnych kontrowersji, a tego typu rozwiązania już zaczęto wdrażać". 

***

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Rozmawiała Magdalena Złotnicka

PR24/PAP/IAR/pkr

____________________ 

Data emisji: 04.10.2019

Godzina emisji: 11:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Formela: zdrowie stało się przedmiotem obrotu na wolnym rynku

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 15:00
- Szpitale obrosły w architekturę wynikającą z kodeksu handlowego. Mają dobrze opłacanych managerów, a na samym końcu jest pacjent, który umiera na korytarzu - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Formela (Gazeta Gdańska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kierwiński: Koalicja Obywatelska potrafi przyznać się do błędów

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 09:32
- PiS zdaje się wiedzieć lepiej co mówiliśmy, niż my sami. Mamy jedną podstawową cechę: potrafimy przyznać się do błędu, np. do tego, że było nim podwyższenie wieku emerytalnego - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Kierwiński z KO-PO. Gościem audycji był również Marcin Porzucek, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. P. Radziszewski: Borys Budka ws. leku manipulował faktami

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 11:22
- Słowa Borysa Budki to zmanipulowana półprawda, bo lek o którym mówił był cały czas dostępny i można go było kupić w formie 100 proc. Manipulowanie takimi faktami wprowadza wszystkich w błąd - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Radziszewski, lekarz urolog, kandydat do Senatu z ramienia PiS. 
rozwiń zwiń