X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Magdalena Biejat: powinniśmy mocniej stawiać na integrację z Unią Europejską

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 15:20
- Powinniśmy mocniej stawiać na integrację z Unią Europejską. Lepsza integracja z UE realnie nas wzmocni. Widzę po obecnej władzy na bardzo mocne stawianie na USA, co martwi mnie o tyle, że Stany Zjednoczone mają teraz wzrok skierowany przede wszystkim na Chiny i Pacyfik - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Biejat z Lewicy. 
Audio
  • 25.09.2019 Magdalena Biejat o reformie sądownictwa
Magdalena Biejat
Magdalena BiejatFoto: PR24/AK

- Dyplomacja to jedno, a decyzje polityczne to osobna kwestia. Powinniśmy działać z UE jako jeden organizm na arenie międzynarodowej. Integracja ta powinna być szersza niż tylko w zakresie gospodarki, a do jej stabilności potrzebny jest atom i jest to kwestia nie do uniknięcia. Chciałabym wiedzieć jaka jest perspektywa z przejścia z gospodarki węglowej na atom - zaznaczyła.

Witold Waszczykowski 1200.jpg
Witold Waszczykowski: trwa umacnianie współpracy polsko-amerykańskiej

Zreformować sądy

Zapytana o ewentualną koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, rozmówczyni wyklucza taką możliwość. - Diametralnie różnimy się z PiS poglądami na ochronę praw człowieka i co do tego jak powinien funkcjonować system sądownictwa. Niemożliwa jest dla mnie taka koalicja. Nie jestem w stanie zgodzić się na to w jaki sposób ta partia funkcjonuje i niszczy instytucje państwowe - twierdzi. 

- Sądownictwo z pewnością wymaga reformy, ale nie może to polegać na wymianie ludzi na „swoich”. Minęło kilka lat rządów PiS i jest nie lepiej, ale gorzej w tym zakresie. Od konserwatystów oczekiwałabym propaństwowości; taka jest właśnie Lewica - uważa. 

Zdaniem Magaleny Biejat "w Polsce należy wprowadzić większą przejrzystość w nominacjach sędziowskich. Sędziami obecnie zostają ludzie bez doświadczenia. Środowisko to nie może być zamknięte samo w sobie i zależne od polityków. Obecnie brakuje nam poważnej debaty nad tym jak powinny wyglądać instytucje państwa".

tsue free 1200.jpg
Czesław Kłak: TSUE nie ma kompetencji do rozstrzygania o niezawisłości sądów

Antykampania 

Tematem rozmowy była także kandydatka PO-KO, Klaudia Jachira, która zasłynęła z kontrowersyjnych akcji wyborczych. W jednej z nich kandydatka szydziła z katastrofy w Smoleńsku - Ta pani tara się wywołać wokół siebie jak najwięcej szumu i zwrócić na siebie uwagę. Taki sposób prowadzenia polityki nie jest mi bliski. Nie zgadzam się z takim sposobem prowadzenia kampanii i nigdy nie będę go popierała - stwierdziła. 

<<CZYTAJ TAKŻE>> Katarzyna Lubnauer: Klaudia Jachira powinna odejść

***

Magdaleną Biejat rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/pkr

--------------------------------------

Data emisji: 25.09.2019

Godzina emisji: 14:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości: ci, którzy złożyli pytania do TSUE kierowali się motywami politycznymi

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 14:51
- Stanowisko rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczące pytań prejudycjalnych sądów w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów w Polsce potwierdza to, że ci, którzy je złożyli, kierowali się tylko motywami politycznymi – powiedział Rzeszowie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Winkler: obecność wojsk USA w Polsce jest skierowana głównie przeciwko Chinom

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 18:51
- Porozumienie wojskowe przypieczętowuje stałą obecność USA w Polsce i jest to kolejny ruch na szachownicy w pojedynku między USA a Chinami o dominację na świecie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler, politolog, UW/Grupa Badawcza Britannia. 
rozwiń zwiń