X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bogdan Pęk o wypowiedziach Sylwii Spurek: odczłowieczenie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:45
- Porównanie etyki odnoszącej się do człowiek w stosunku do dobrostanu zwierząt jest przekroczeniem wszelkich granic. Za chwilę będzie mowa o tym, że niektóre minerały powinny mieć swoje prawa - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Audio
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: senat.gov.pl

Bogdan Pęk odniósł się do wypowiedzi dr Sylwii Spurek, która komentowała kwestie przemocy stosowanej wobec zwierząt hodowlanych. Eurodeputowana partii Wiosna wspomniała m.in. o tym, że krowy są gwałcone by zwiększyć produkcję mleka, a działania stosowane w przemyśle mleczarskim są niehumanitarne.

Dorota Olko 1200.JPG
Dorota Olko: chcemy europejskiego państwa dobrobytu na wzór skandynawski

- Dr Sylwia Spurek usiłuje przekazać ideologię, że wszelkie prawa zwierząt mają być zrównanie z prawami ludzi a kwestia podrzędności i wykorzystywania produkcji zwierzęcej i idąca za nią konsumpcja produktów pochodzenia zwierzęcego jest niegodziwa i należy się ograniczyć się tylko do konsumpcji roślin i ich pochodnych. Pani Sylwia Spurek idzie dalej i posuwa się do stwierdzenie, że spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego prowadzi do zwiększenia ocieplenia klimatu – podkreślał.

Gość audycji zauważył, że porównanie etyki odnoszącej się do człowiek w stosunku do dobrostanu zwierząt jest nadużyciem. - To jest odczłowieczenie człowieka. Za chwilę będzie mowa o tym, że niektóre minerały powinny mieć swoje prawa – stwierdził były senator.

W dalszej części rozmowy Bogdan Pęk odniósł się m.in. do awarii oczyszczalni Czajka w Warszawie.

Rozmawiał Michał Rachoń

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 23.09.2019

Godzina emisji: 10:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sylwia Spurek: powinniśmy mieć możliwość decydowania o tym na jakich warunkach umrzemy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 17:03
- To nie jest kwestia do regulacji przez Parlament Europejski. Mam jednak wrażenie, że w Polsce jest wiele tematów tabu, że nie potrafimy rozmawiać o śmierci i umieraniu - mówiła w Polskim Radiu 24 Sylwia Spurek, kandydatka w eurowyborach z list partii Wiosna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwia Spurek (Wiosna): PO dużo obiecuje, PSL się odcina

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 17:30
- Związałam się z partią Wiosna, bo liczę na to, że ta formacja daje szansę na zmianę. Ma wartości, do których dążę od dawna: równość kobiet i mężczyzn, godność osób starszych, niezależne życie osób z niepełnosprawnościami, świeckie państwo i dbałość o środowisko naturalne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Sylwia Spurek z partii Wiosna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Olko: chcemy europejskiego państwa dobrobytu na wzór skandynawski

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 10:35
- Przedstawiliśmy "Pakt Dla Kobiet", ponieważ Lewica jest siłą jednoznacznie i konsekwentnie pro-kobiecą. Zależy nam m.in. na równości płac, dostępie do bezpłatnej antykoncepcji czy większej liczbie miejsc w żłobkach - mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Olko, rzeczniczka prasowa partii Razem.
rozwiń zwiń