X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stanisław Szwed: program 500+ to nasz duży wspólny sukces. Środki nie są marnotrawione

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 11:00
- Najważniejsze jest to, że na politykę rodzinną będziemy wydawać 4 proc. PKB. W stosunku do 2015 roku to gigantyczny wzrost, ponieważ wtedy było to 1,7 proc. - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Audio
Stanisław Szwed
Stanisław SzwedFoto: PR24/DB

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło kampanię "4 lata +". W jej ramach informuje o efektach najważniejszych reform i programów, które zostały uruchomione. Sztandarowym działaniem ministerstwa jest "Rodzina 500 +", która ruszyła 1 kwietnia 2016 r. W ramach podstawowego programu socjalnego rządu do rodzin trafiło już 78 mld złotych. Te działania mają być kontynuowane w kolejnych latach.

Czytaj więcej
500+ 1200.jpg
W ramach programu 500 + do rodzin trafiło już 78 mld złotych

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Bożena Borys-Szopa: program Rodzina 500+ odmienił postrzeganie polityki społecznej w Polsce

Stanisław Szwed podkreślił, że wniosek o 500+ na pierwsze dziecko złożyła już zdecydowana większość rodzin. - W tej chwili mamy 4 mln wniosków o przyznanie świadczenia. Program obejmuje już 6 mln dzieci z 6,8 mln uprawnionych - powiedział. Wiceminister zauważył również, że ci, którzy złożą jeszcze wniosek o 500+ do końca września i tak otrzymają świadczenie z wyrównaniem od 1 lipca. - W przypadku jednego dziecka rodzice dotrzymają wtedy 1500 złotych - dodał.

"Środki nie są marnotrawione"

- Widać, że dzięki 500+ znacznie zmniejszył się poziom ubóstwa i biedy polskich rodzin. Pojawiły się dzięki temu nowe możliwości dla dzieci - stwierdził gość PR24. Stanisław Szwed zauważył również, że nie potwierdziły się obawy niektórych polityków i ekspertów, według których programy socjalne PiS miały negatywnie wpłynąć na społeczeństwo. - Świadczenie nie powoduje dezaktywizacji kobiet na rynku pracy i środki nie są marnotrawione. Program 500+ to nasz duży wspólny sukces - mówił.

Wiceminister ocenił także, że bardzo cieszy się tego, iż w "programie PiS na następną kadencję Sejmu znajdą się rozwiązania dotyczące wzrostu wynagrodzeń i ogólnej sytuacji dochodowej obywateli". - Musimy wyjść z pułapki niskich kosztów i płac. Było to potrzebne w okresie transformacji. Dziś sytuacja jest jednak zupełnie inna - stwierdził. Stanisław Szwed przypomniał też, że "PiS zawsze mówiło o godnej płacy i pracy". - Naszymi zapowiedziami spełniamy postulaty, które były od samego początku powstania "Solidarności" - zaznaczył gość PR24.

Czytaj więcej
rodzina 500+ bożena borys szopa 1200.jpg
B. Borys-Szopa: 500+ to ponad 300 tys. zł dla rodziny z trójką dzieci

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Bożena Borys-Szopa: pieniądze z 500+ trafiły w dobre ręce, to inwestycja w rodzinę

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 10.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Szydło: pikniki PiS pokazują rolę integracji i silną pozycję rodziny

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 19:36
Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło wzięła udział w pikniku rodzinnym w Garlicy Duchownej koło Krakowa. Według niej, takie spotkania pokazują, jak ważna jest integracja lokalnych społeczności oraz jak silna jest pozycja rodziny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: dzięki 500+ Polska stała się krajem cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:39
- Za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – oceniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, komentując fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia 500+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed: środki z programu 500+ nie są marnotrawione

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 10:42
- Od 1 lipca zostało złożonych 3 mln 200 tys. wniosków o świadczenie 500+ na każde pierwsze dziecko. Większość z nich wpłynęła drogą elektroniczną - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń