X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Sebastian Wierzbicki: w sprawie Moniki Jaruzelskiej popełniono błąd

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 15:55
- Wynik w wyborach samorządowych Moniki Jaruzleskiej pokazał, że ma ona ogromny potencjał. Mogłaby poprawić wynik Lewicy w wyborach parlamentranych - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Wierzbicki z SLD. Jego zdaniem brak miejsca dla córka generała Wojciecha Jaruzelska na listach Komitetu Wyborczego SLD był błędem.
Audio
Sebastian Wierzbicki, SLD
Sebastian Wierzbicki, SLD Foto: PR24/tb

Monika Jaruzelska z list SLD dostała się do Rady Warszawy, ale nie znalazła się na listach Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, skupiającego kandydatów trzech ugrupowań lewicowych i ostatecznie została zarejestrowana jako kandydatka komitetu Polska Lewica w wyborach do Senatu z Warszawy.

Monika-Jaruzelska-EN-1200.jpg
Monika Jaruzelska: nastąpiło "wrogie przejęcie" SLD. Czarzasty mija się z prawdą

Decyzja liderów

Zdaniem Sebastiana Wierzbickiego decyzję ws. Moniki Jaruzelskiej podjęli liderzy Lewicy: Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg i Robert Biedroń. - Monika Jaruzelska twierdzi, że to za sprawą Włodzimierza Czarzastego. Robert Biedroń twierdzi, że nie miał nic przeciwko tej kandydaturze. Z informacji, które otrzymaliśmy jako członkowie zarządu krajowego SLD wynika, że był sprzeciw naszych koalicjantów wobec Moniki Jaruzelskiej. Szkoda, cała tabloidowa akcja, która później się rozwinęła jest tego pokłosiem. Monika Jaruzelska próbowała dowiedzieć się, kto podjął decyzję. Sytuacja zaczęła się rozwijać, podały słowa, które nie powinny były paść w debacie publicznej - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.   

O powody niewpisania jej na listy była pytana w piątek w "Dzienniku Gazecie Prawnej". "Wszyscy twierdzą, że to osobista decyzja Włodzimierza Czarzastego, bo bliższa jego sercu jest (rzeczniczka SLD, "dwójka" na warszawskiej liście lewicy) Anna Maria Żukowska" - odpowiedziała. "Mężczyźni w kryzysie wieku średniego robią różne rzeczy. Jak widać, każdy Kazimierz ma swoją Isabel" - dodała.

Lewica nie poprze wniosku o Trybunał Stanu dla Donalda Tuska 

Szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała w swoim projekcie raportu z prac komisji zaproponował postawienie przed Trybunałem Stanu b. premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, oraz b. ministrów finansów – Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. Jednak zdaniem Sebastiana Wierzbickiego jest to błędne założenie.

- Na podstawie raportu tej komisji nie chciałbym stawiać kogokolwiek przed Trybunałem Stanu. Oczekuję, że komisja posła Horały skieruje odpowiednie wnioski do prokuratury i sądu. Lewica zagłosuje przeciwko politycznemu wnioskowi o postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu - powiedział polityk SLD. Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że sprawa jest wykorzystywana do kampanii politycznej.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel

Data emisji: 18.09

Godzina emisji: 14.35

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: poza Lewicą są politycy, którzy powinni się w niej znajdować

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 17:03
- W tej chwili nie ma kompromisów. Jest Lewica i politycy, którzy powinni być na Lewicy. Barbara Nowacka pewnie często musi gryźć się w język, czego jej współczuję. Z pewnością ma ona lewicowe poglądy i myślę, że wie, iż jest w niewłaściwym miejscu - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń