X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

K. Czabański: opozycja chciałaby totalnej władzy w mediach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 13:01
- Opozycja chce zlikwidować instytucję (Rada Mediów Narodowych - red.), w której ma zagwarantowane miejsce, bo po ewentualnym przejęciu władzy chce ją sprawować totalnie. Nie dopuszcza myśli o tym, że mogłaby się nią podzielić. Nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że system, który prawnie gwarantuje miejsca opozycji, jest dobry - tłumaczył w Polskim Radiu 24 przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.  
Audio

Koalicja Obywatelska ogłosiła założenia programowe na wybory parlamentarne. Najważniejsze postulaty dotyczące mediów to likwidacja abonamentu radiowo-telewizyjnego i Rady Mediów Narodowych.

czabański krzysztof-5 1200x660.jpg
K. Czabański: nie jestem zaskoczony, że opozycja chce zniszczenia mediów publicznych

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że istnieją dwa ciała, które sprawują nadzór nad rynkiem medialnym: całościowo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Mediów Narodowych, która zajmuje się tylko mediami publicznymi. - Zgodnie z prawem KRRiT jest obsadzana przez aktualny obóz władzy, który najczęściej jest jednolity. Natomiast RMN ma ustawowo zagwarantowane dwa miejsca dla przedstawicieli opozycji.

"Ten pomysł jest paranoiczny"

- Opozycja chce zlikwidować instytucję, w której ma zagwarantowane miejsce, bo po ewentualnym przejęciu władzy chce ją sprawować totalnie. Nie dopuszcza myśli o tym, że mogłaby się nią podzielić. Nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że system, który prawnie gwarantuje miejsca opozycji, jest dobry - tłumaczył Krzysztof Czabański.

Opozycja zapowiada również zmiany w regionalnych oddziałach TVP i stacjach regionalnych Polskiego Radia. Kontrolę nad regionalnymi ośrodkami mediów publicznych mają przejąć samorządy. - Ten pomysł jest paranoiczny. Jeżeli media mają pełnić również funkcję kontrolną, to jak mają jednocześnie żyć z pieniędzy samorządu terytorialnego i przyglądać się jego działalności? Gratuluję opozycji pomysłu na niezależne media - mówił Krzysztof Czabański.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że "ubolewa nad tym, iż opozycja jest tak marna". Debata publiczna z racjonalną opozycją służyłaby wszystkim. Nie wszystkie projekty ustaw są doskonałe, warto je zmieniać, poprawiać, wycofywać się z błędów.  Dobrze byłoby mieć partnera merytorycznego, a nie tylko fightera, który wszystko kwestionuje - podsumował przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Data emisji: 12.09

Godzina emisji: 11.47

PR24


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych 2019 r. Sylwetki nominowanych osób

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:14
Polskie Radio, Telewizja Polska i Polska Agencja Prasowa przyznają we wrześniu Nagrody Mediów Publicznych 2019 r. Nad wyróżnieniem honorowy patronat objęła Rada Mediów Narodowych. Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach: muzyce, słowie i obrazie.
rozwiń zwiń