X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Paweł Sałek: stołeczne ścieki będą miały wpływ na ekologię dolnego biegu Wisły

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 12:00
- Te ścieki z Warszawy wcześniej czy później dotrą do Bałtyku. Wierzę jednak, że z czasem Wisła poradzi sobie z tym zanieczyszczeniem. Na pewno jednak będą one miały wpływ na żyjące w rzece ryby oraz zwierzęta pojone wodą z Wisły - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska.
Audio
  • 12.09.2019 Gość PR24: Paweł Sałek, doradca prezydenta RP ds. środowiska
Paweł Sałek, doradca prezydenta RP
Paweł Sałek, doradca prezydenta RPFoto: PR24/AK

Szef KPRM Michał Dworczyk spotkał się z ambasadorem Szwecji w Polsce Stefanem Gullgrenem. Tematem rozmowy była sytuacja związana ze zrzutem ścieków do Wisły i zagrożeniem ekologicznym. Także Komisja Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM) wezwała Polskę w trybie pilnym do przygotowania informacji w sprawie zrzutu ścieków do Wisły w związku z awarią systemu przesyłowego nieczystości do oczyszczalni "Czajka". Sprawa awaryjnego zrzutu ścieków do Wisły ma być omawiana przez komisję na posiedzeniu w Tallinie.

Zrzut ścieków do Wisły w Warszawie rozpoczął się prawie dwa tygodnie temu, po awarii kolektorów poprowadzonych pod dnem Wisły. Dotychczas zrzucono ponad 2,5 miliona metrów sześciennych nieoczyszczonych ścieków komunalnych, stanowiących mieszaninę ścieków bytowych ze ściekami przemysłowymi i wodami deszczowymi. Nieczystości Wisłą dotarły do Bałtyku. Według Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, w próbce z kąpieliska na Stogach w Gdańsku wykryto przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli.

Według Pawła Sałka, doradcy Prezydenta RP ds. ochrony środowiska, sytuacja dot. awaryjnego zrzutu ścieków z oczyszczalni "Czajka" jest już opanowana. - Sytuację należy jednak cały czas monitorować i podchodzić do niej odpowiedzialnie - stwierdził w PR24 Paweł Sałek, który zauważył, że te nieczystości "wcześniej czy później dotrą do Bałtyku".


Czytaj także:
Zdzisław Sipiera 1200.jpg
Zdzisław Sipiera: awaria "Czajki" odkrywa poważne problemy w zarządzaniu Warszawą

Może zabraknąć energii elektrycznej

Gość PR24 skomentował też aktywność aktywiści z Greenpeace. Blisko 30 działaczy organizacji wspięło się na dwa żurawie w porcie w Gdańsku, uniemożliwiając ich pracę. Rozwiesili też transparenty "Polska bez węgla do 2030". - Polska policja w porównaniu do służb zachodnich postępuje bardzo elegancko wobec aktywistów - powiedział Paweł Sałek, który zauważył, że walka aktywistów z węglem to rzecz ryzykowna. - W walce z węglem istnieje jednak takie zagrożenie, że może zabraknąć energii elektrycznej - dodał.

***

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał: Ryszard Gromadzki

Polskie Radio 24/tb/IAR/PAP

---------------------

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 11.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Rulewski: smutno mi, że politycy PiS-u wykorzystują awarię oczyszczalni do kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 11:15
- Smutno mi, że w Warszawie dzieją się w tej chwili dwie rzeczy: pierwsza, że Warszawa nam dostarcza ścieki - mówię tu o Bydgoszczy i całym przebiegu Wisły. A druga - smutne, że posłowie i radni PiS-u wykorzystują to do kampanii wyborczej, zamiast czyścić tę rzekę - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Jan Rulewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

S. Kaleta: odpowiedzialność polityczna za awarię oczyszczalni "Czajka" spoczywa na PO

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 11:20
- Odpowiedni nadzór nad oczyszczalnią ścieków "Czajka" sprawił by, że nawet ewentualne wady konstrukcyjne tej instalacji zostałyby zdiagnozowane, a ścieki do Wisły nigdy by nie popłynęły - powiedział w PR24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji, radny m. st. Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Ozdoba: politycy PO opisują alternatywną rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:15
- Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której ktoś, kto ciężko pracuje, nie jest w stanie związać końca z końcem, w sytuacji gdy gospodarka ma się dobrze. Nie ma powodu do tego, żeby ktoś, kto zarabia dzisiaj 4 tys. i więcej, bał się podniesienia płacy minimalnej – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń