X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Gryglas: życie przedsiębiorcy polega na zmienności kosztów

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 14:09
- Interesy przedsiębiorców będą zabezpieczone. Płaca minimalna rosnąca w szybkim tempie nie uderzy w nich, a na już pewno nie w takim stopniu jak propozycje PO. Życie przedsiębiorcy polega na zmienności kosztów, z którą da się żyć. Czas przewagi niskich kosztów siły roboczej już dawno minął - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gryglas z Porozumienia.
Audio
  • 11.09.2019 Zbigniew Gryglas o podwyżce płacy minimalnej
Zbigniew Gryglas
Zbigniew GryglasFoto: PR24/AK

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w Lublinie zapowiedział podwyższenie płacy minimalnej na 3 tys. złotych do końca 2020 r. i do 4 tys. zł na 2023 r. W związku z tym niektórzy krytycznie przedsiębiorcy twierdzą, że takie podwyżki uderzą w polski rynek pracy. Zdaniem Zbigniewa Gryglasa przedsiębiorcy nie mają się jednak czego obawiać.

krysiak 663.jpg
Zbigniew Krysiak: podniesienie płac minimalnych poprawi wydajność

"Nie ma co straszyć"

- Trudno jest godnie żyć za 2 tys. zł, więc podwyżka płacy minimalnej musiała nastąpić. Chcemy nie tylko żyć w Europie, ale też zarabiać na poziomie europejskim, jak powiedział premier Mateusz Morawiecki - zaznaczył poseł. 

- Z sytuacją zagrożenia inflacją mieliśmy na Węgrzech, jednak nie obawiałbym się w tego w Polsce. Polski rynek jest bardzo konkurencyjny, a polscy przedsiębiorcy dużo inwestują. Te inwestycje mają przynieść obniżenie składek ZUS i to będzie forma zrekompensowania wzrostu kosztów. Nie straszmy aż tak bardzo tą podwyżką płac minimalnych. Ten wzrost będzie dokonywał się w sposób płynny, a przedsiębiorcy będą mieli czas, aby się do tego dostosować - uważa polityk.

Silne państwo

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył także, że Zjednoczona Prawica ma receptę na naprawę polskiego państwa. - Partia, która zakładałaby inny scenariusz niż wygraną nie wierzy w sukces. Polska potrzebuje realizacji wizji Zjednoczonej Prawicy i Prawa i Sprawiedliwości. Prezentujemy wizję państwa sprawnego i silnego, które potrafi reagować w kryzysowych sytuacjach, jak np. ostatnio w Warszawie. Ścieki płynęłyby nadal przez wiele miesięcy gdyby nie szybka reakcja rządu - uważa.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Kacper Płażyński: dziwi bierność środowisk ekologicznych po awarii w Warszawie

- Państwo jest naszą wspólną organizacją, którą będziemy budować przez rodzinę i polskie wartości, w których obok wiary, historii i języka jest nasza wspólna przeszłość - podsumował Zbigniew Gryglas.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / pkr

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Zbigniew Gryglas (Porozumienie)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 14:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Ociepa: zrekompensujemy przedsiębiorcom wzrost płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:41
- Podnosząc płacę minimalną, zwracamy też uwagę na polskich przedsiębiorców. To będzie dla nich wyzwaniem, ale jesteśmy im w stanie to zrekompensować - powiedział w "Sygnałach dnia" Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płaca minimalna w górę. Jakie skutki dla biznesu i dla naszych kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 15:00
Nie milkną komentarze i nie brakuje eksperckich opinii (czasem ze sobą sprzecznych) po tym - jak rząd ogłosił, że do 2020 r. minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 2600 zł, a od 1 stycznia 2021 r. 3000 złotych.
rozwiń zwiń