X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Prof. W. Modzelewski: wyższe płace nie zagrożą pracodawcom. To ewolucja, nie rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 14:00
- Praca jest dla Polaków ogromną wartością. Chcemy zmiany struktury, żeby w tej podstawowej części zatrudnionych, nisko opłacanych, nastąpił wzrost wynagrodzeń - mówił prof. Witold Modzelewski, członek rady programowej PiS. - Jesteśmy ostrożni, to nasza wspaniała cecha - dodał.
Audio
  • Prof. Witold Modzelewski: nie będzie rewolucji, będzie to ewolucja (Gość PR24)
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Jarosław Kaczyński Photo by Wojciech Kusiński Polish Radio.jpg
Jarosław Kaczyński: polityka niskich płac jest przeciwko interesom pracowników

Nie milkną echa po sobotniej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to najważniejsze z nowych propozycji PiS. Ta pierwsza rozpala Polaków najbardziej - od wyborców, przez media, po opozycję. 


Tomasz Żukowski 1200.JPG
Dr T. Żukowski: PiS jest najbardziej wiarygodny w kwestii podnoszenia świadczeń

"Bogatsi będą bogatsi, a dziady pozostaną dziadami"

Profesor Witold Modzelewski zwracał uwagę na to, że od dwóch lat jesteśmy w okresie pewnej strukturalnej przebudowy naszego systemu płacowego. - Przez 30 lat mieliśmy zamrożony zastany model wynagrodzeń: wysokie dla establishmentu, a dla pozostałych niskie - tłumaczył.

- Bogatsi będą bogatsi, a dziady pozostaną dziadami. To motto towarzyszyło nam przez ostatnie trzy dekady - dodał.

Jarosław Kaczyński free shutter 1200.jpg
Prezes PiS: sposobem na braki na rynku pracy jest powrót Polaków z emigracji

"Polacy realizują odłożone ambicje"

Prof. Witold Modzelewski wyjaśniał, że dotąd "tłumaczono nam, że w Polsce żyje się biednie, a jeśli chcesz poprawić swój byt, emigruj". - Byliśmy na swój sposób państwem kolonialnym. Na czym to polega? Utrzymuje się bardzo niski poziom dochodów, po to, żeby lokować tam produkcję, która jest eksportowana. Nagle zaczęliśmy zmieniać swoje postawy i to już się nie cofnie - ocenił profesor.

Gość PR24 wskazywał, że "czy władza to zrobi, czy nie, to już następuje i będzie się pogłębiać". - Polacy realizują odłożone ambicje konsumpcyjne. Dotąd czekaliśmy, byliśmy naiwnymi ludźmi, którzy wierzyli w to, że wszyscy kiedyś staną się bogaci, bo wszystko idzie w dobrą stronę - mówił.

- Pamiętajmy, że mamy coraz mniejszą umiejętność przewidywania. Świat nas zaskakuje. Dla niektórych ekspertów wyjście Polski z biedy miało być katastrofą - dodał rozmówca Antoniego Trzmiela.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Witold Modzelewski (członek rady programowej PiS)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 13:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Żółtaniecki: PSL boi się utraty elektoratu na rzecz PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:04
- PSL boi się utraty elektoratu na rzecz PiS. Z jednej strony mamy prezesa Kosiniaka-Kamysza, Adama Jarubasa, którzy są w pewnym sensie "platformiani" i mamy polityków "wiejskich", którzy jeździliby traktorami jak np. Jarosław Kalinowski. Jest to partia niezwykle niespójna wewnętrznie - ocenił prof. dr hab. Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Andzel: wyższa płaca minimalna nakręci gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 13:44
- Polacy oczekują, abyśmy żyli na poziomie europejskim. To zmierzanie w tym kierunku - powiedział w audycji "W samo południe" poseł PiS Waldemar Andzel, komentując zapowiedź podnoszenia płacy minimalnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Krysiak: podniesienie płac minimalnych poprawi wydajność

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:00
- Zawsze, kiedy przedsiębiorcy podnoszą kwestię wzrostu płac, chcą, żeby ten wzrost wyniknął ze wzrostu efektywności - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik PiS o M. Kidawie-Błońskiej: nie jest rzeczywistym kandydatem PO na premiera

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 08:30
- Trwa festiwal nienawiści. PO jest w momencie ogromnego chaosu. Wydawało się, że frustracja, która dopadła PO na początku kadencji, z czasem ustąpi. Nic takiego się nie stało - mówiła w PR24 rzecznik PiS. - Taka polityka nie służy państwu i demokracji - oceniła. Anita Czerwińska skomentowała także kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera oraz ostatnie sukcesy polskiej administracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Porwich: Paweł Kukiz to puste słowa i puste hasła

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 11:15
- Gdy widzę go na listach PSL, dziękuję Bogu, że dwa lata temu odszedłem z Kukiz'15 i nie muszę nosić tych zielonych barw - powiedział poseł klubu Wolni i Solidarni Jarosław Porwich. - Paweł Kukiz bardzo często zachowywał się nieetycznie i niemoralnie. Nasz lider miał duże skoki emocjonalne. To nie jest osoba ustabilizowana - ocenił.
rozwiń zwiń