X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konstanty Radziwiłł o służbie zdrowia: nasze rozwiązania zaczynają działać

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 16:05
- Zachowujemy się odpowiedzialnie. Nie mówimy, że kolejka do lekarza skróci się np. do 21 dni. Do tego trzeba jakoś doprowadzić, trzeba mieć na to sposób. Platforma Obywatelska nie mówi kiedy, ani jak, natomiasty my już w tej chwili wprowadziliśmy cały szereg rozwiązań, które wyraźnie zaczynają działać – mówił w Polskim Radiu 24 Konstanty Radziwiłł, senator PiS.
Audio
  • 09.09.19 Konstanty Radziwiłł: nasz program oparty jest na wartościach
Konstanty Radziwiłł
Konstanty RadziwiłłFoto: PR24/AK

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Lublinie zapowiedział stworzenie funduszu modernizacji placówek służby zdrowia w wysokości dwu miliardów złotych, który będzie w razie potrzeb uzupełniany.

premier konwecja 1200 tt.jpg
Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

500 mld zł dodatkowych środków w służbie zdrowia

Do 2024 roku środki przeznaczone na ochronę zdrowia w Polsce mają wzrosnąć do sześciu procent PKB. - To oznacza skierowanie ponad 500 mld zł dodatkowych środków, które zasilą system służby zdrowia. Zapowiadamy działania, ale i realizujemy, przykładem może być upublicznienie drogą ustawy ratownictwa medycznego – przypominał gość audycji.

- Druga sprawa, której brakuje w służbie zdrowia to są kadry. Zapowiadamy kontynuację już podjętych działań. Od 2015 r. do teraz zwiększyliśmy nabór na studia lekarskie o 2 tys. miejsc. To jest kolosalny wysiłek i ogromna zmiana, to są konkrety. Jeżeli będzie więcej pieniędzy i kadr, to można powiedzieć, że służba zdrowia nigdy nie stała przed tak dobrą perspektywą na przyszłość, jak w tej chwili – stwierdził senator.

Program oparty na wartościach

Konstanty Radziwiłł odniósł się także do konwencji programowej Platformy Obywatelskiej. - Program PO to rzucone propozycje, których kosztów nikt nie obliczył, nie skoordynował, nikt nie zastanawia się jakie będą konsekwencje ich wprowadzenia – komentował.

- Nasz program natomiast oparty jest na wartościach, o tym mówił Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki w Lublinie. Politycy musza przestrzegać wartości, tylko wtedy, kiedy są one uporządkowane można budować program. To nie jest licytacja na propozycje. Pokazujemy, że wartości takie jak solidarność, równość, rodzina, sprawiedliwość, ojczyzna, są istotne by podejść do organizacji państwa – podkreślał senator.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 09.09.2019

Godzina emisji: 15:09


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicysta o konwencji PiS: czuć było wiarę w zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:55
- Dzisiejsza konwencja PiS zdecydowanie przykryła konwencję PO, to ważne, chodzi o to, aby przekonać elektorat, zmobilizować go. Bardzo dobre przemówienie Jarosława Kaczyńskiego – komentował Andrzej Rafał Potocki (Sieci). Do lubelskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się również publicyści Jakub Maciejewski (Gazeta Polska) i Sławomir Jastrzębowski oraz eksperci, Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) i prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański o konwencji PiS: najważniejszy był fundament filozoficzny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 10:00
- Jeśli odwołujemy się do wolności i solidarności, a mamy na myśli godność człowieka, to jest to fundament filozoficzny. Z wystąpienia prezesa PiS można było zrozumieć, że chodzi o to, by człowiek mógł żyć w godności. To oznacza wolność od czegoś i wolność do czegoś. To jest najważniejsze, narzuca myślenie o polityce i jej roli - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.   
rozwiń zwiń