X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Formela: Gdańsk staje się represyjny wobec własnych obywateli

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:42
- Gdańsk staje się represyjny wobec własnych obywateli, którzy nie są częścią establishmentu - mówił na anteniePolskiego Radia 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".
Audio
  • Marek Formela zaznaczył, że w Gdańsku "godnie żyje się władzy" (Polskie Radio 24/Temat dnia)
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent Gdańska Aleksandra DulkiewiczFoto: TWITTER.COM/ALEKSANDRA DULKIEWICZ

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przebywa w Krakowie pomagając w kampanii wyborczej kandydatom Platformy Obywatelskiej.

Marek Formela zwrócił uwagę na to, że niedawno drastycznie wzrosły w Gdańsku kary za zbyt długi postój samochodów. - Pani prezydent wykonuje obowiązki wynikające z ustawy o samorządzie gminy. Tylko gminy Kraków. Mamy kłopot, żeby zauważyć jakąś większą aktywność pani Dulkiewicz w Gdańsku, bo popodnosiła drastycznie kary za parkowanie. Do 200 zł za spóźnienie o minutę czy dwie. Gdańsk staje się represyjny wobec własnych obywateli, którzy nie są częścią establishmentu, bo establishment urzędowy ma kilkaset miejsc parkingowych bezpłatnych w centrum miasta, więc władzy w Gdańsku żyje się zupełnie godnie a biedocie kontrasygnuje się przelewy za 1,50 zł za deputaty węglowe - mówił dziennikarz. - Nic dziwnego, żew takim klimacie lepiej się rozerwać w Krakowie - dodał.

Ciąg dalszy ma afera związana z płatnymi wywiadami udzielanymi przez prezydent Gdańska mediom z grupu Ringier Axel Springer.

"Wspomniana faktura została opisana zbyt ogólnie. Miasto nie płaciło za jeden wywiad, a za szereg działań, które grupa Onet przeprowadziła w Gdańsku podczas specjalnego, wyjazdowego wydania porannych i podróżniczych audycji. W sumie w portalu wiodącym RASP było 1 189 698 projekcji tego dnia. W trakcie specjalnego wydania zostały przeprowadzone wywiady m.in. z Agnieszką Holland, Jarosławem Gugałą, Jackiem Bendykowskim, Chrisem Niedenthalem i także z prezydent Gdańska – Aleksandrą Dulkiewicz. W programie zostały pokazane zdjęcia miasta Gdańska, Europejskiego Centrum Solidarności, okolic historycznej bramy numer 2. Tematami rozmów były m.in. historia Gdańska, w tym najnowsza dotycząca obalenia komunizmu, zaangażowania miasta w różne projekty rocznicowe, kulturalne, a także została bogato zaprezentowana wystawa stała ECS. Robimy dokładnie to, co inne miasta, czy firmy, w tym spółki skarbu państwa" - pisze "Gazeta Gdańska".

- Chodziło o panią prezydent,chodziło też o pana redaktora Gugałę, który okazało się też jest gdańskim lokowanym produktem na ogólnopolskich obchodach (…) rzecznik prezydent pan Daniel Stencel podał, że wśród osób, które miasto „ulokowało” była też pani Agnieszka Holland, Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej. To fundacja, która powstała po rozliczeniu obchodów tysiąclecia Gdańska, około 20 lat temu. Została założona przez grupę przedsiębiorców i przez władze Gdańska. To sprawny wehikuł różnych operacji marketingowych - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniach.

Gospodarzem programu był Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/dcz

----------------

Data emisji: 09.09.2019

Godzina emisji: 14.03

Zobacz więcej na temat: Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdańsk wydał 49 tysięcy złotych na wywiad w mediach. Wydatki jeszcze większe

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 15:17
- Skoro Gdańsk stać na takie fanaberie, to znaczy, że Gdańsk stać na wszystko - mówi gdański radny Kazimierz Koralewski, komentując wydane przez ratusz ponad 49000 zł na usługi "wywiadu i publikacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezpardonowo atakowano rząd". K. Płażyński zrezygnował z zasiadania w Radzie ECS

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 13:22
Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska Kacper Płażyński zrezygnował z zasiadania w Radzie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Samorządowiec był tam przedstawicielem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń