X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jan Parys: dopóki Rosja nie porzuci imperializmu, nie można cofnąć żadnych sankcji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 16:32
- Rosja jest zagrożeniem, Niemcy są sąsiadem i sojusznikiem z NATO, a USA są przyjacielem. Dopóki Rosja nie cofnie się z drogi imperializmu, nie można cofać wobec niej sankcji. Nasza dyplomacja jest tu konsekwentna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Parys, były szef gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych. 
Audio
  • 05.09.2019 Jan Parys o sojuszu polsko-amerykańskim
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

- Nie widzę skłonności po stronie Rosji do jakichkolwiek ustępstw i kooperacji. Jeżeli zależy nam na pokoju, imperialistom trzeba dawać twarde sygnały. Prezydent twardo mówił, że trzeba wyciągać wnioski z 1939 r. - podkreślił Parys.

Dwie wizyty

Rozmówca zaznaczył, że to nie ostatnia wizyta dyplomacji amerykańskiej w krótkookresowej perspektywie. - Wskutek huraganu "Dorian" będziemy mieli dwie wizyty amerykańskie na bardzo wysokim szczeblu. Intensywność kontaktów będzie niesamowita. Świadczy to o dużej bliskości między naszymi państwami - zaznaczył.

Rudnicki 1200.jpg
Prof. Marek Rudnicki o zniesieniu wiz do USA: przyjaciel nie powinien zamykać przed nami drzwi

- Trzeba wykorzystać te wizyty nie tylko do spraw bieżących jak np. dostaw gazu czy budowy elektrowni atomowych, ale najważniejsze jest przekazanie stronie amerykańskiej naszą wizję świata, na II wojnę światową i na to jak widzimy nasze miejsce w świecie - dodał.

Szanse dla polskiej armii

- Mamy szansę przez te kilka miesięcy oczekiwania na kolejną wizytę amerykańską dopracować pewne porozumienia. Nie można było wszystkiego podpisać z wiceprezydentem Pence'm, ale np. na początku przyszłego roku w Redzikowie powinna być uruchomiona tarcza antyrakietowa i byłaby to świetna okazja do wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Polsce - uważa gość Polskiego Radia 24. 

pap jarosław kaczyński 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: rząd przywiązuje ogromną wagę do spraw bezpieczeństwa

- Wschodnia Polska musi być nasycona oddziałami Wojska Polskiego. Jeżeli będą tam wojska sojusznicze to też dobrze, ale w tym kierunku idzie polityka ministerstwa obrony. Powinniśmy dbać o to, aby nasze oddziały były zdolne do długotrwałego oporu. Liczebność naszej armii powinna być zwiększona - stwierdził Jan Parys. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / pkr

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Parys 

Data emisji: 05.09.2019

Godzina emisji: 15:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Budzisz: Rosjanie powtarzają tezy z propagandy czasów sowieckich

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 15:30
- Kiedy czyta się rosyjskie relacje o obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, panują tam dwa nurty interpretacji tego, co się wydarzyło: jeden dość spokojny, podkreślający że wojna zakończyła się dla Polski w 1989 r. i to ubodło Rosjan, a drugi histeryczny, który pokazuje stopień frustracji i bezsilność strony rosyjskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski: ponoszenie odpowiedzialności moralnej nic nie kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 08:00
- Jeżeli chcemy uzyskać reparacje, musimy popsuć obraz Niemiec w Europie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Jerzy Targalski, historyk i publicysta.
rozwiń zwiń