X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Sawicki: na premiera i koalicję będziemy się umawiali 15-16 października

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 15:30
- Nie można budować koalicji na anty-PiS. Musi być program, a Koalicja Polska ma swój program. Naszym kandydatem na premiera jest lider PSL - deklarował na antenie PR24 Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. - PO chyba za bardzo zapatrzyła się na PiS - dodał.
Audio
  • M. Sawicki: nie można budować koalicji anty-PiS (Gość PR24)
Marek Sawicki (PSL)
Marek Sawicki (PSL)Foto: PR24/MR

Jarosław Kaczyński 1200.jpg
Sondaż: PiS może rządzić samodzielnie, ogromna przewaga nad KO

W wyborach parlamentarnych PiS może liczyć na 43,4 proc. poparcia, co daje partii Jarosława Kaczyńskiego samodzielną większość i 259 mandatów - wynika z najnowszego sondażu IBRiS, zaprezentowanego na Forum w Krynicy. 21,2 proc. badanych wskazało na Koalicję Obywatelską, co przekłada się na 119 mandatów.

Do Sejmu weszłyby także ugrupowania lewicowe (KW SLD) - 14,1 proc. oraz PSL-Koalicja Polska - 5,7 proc. Poseł na Sejm RP z tego ostatniego ugrupowania był gościem Antoniego Trzmiela w PR24.


cysterny.jpg
"Cysterny wstydu PO-PSL" ruszają w Polskę. Nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości

"Kandydatem PSL na premiera jest Władysław Kosiniak-Kanysz"

Marek Sawicki poinformował, że prezes PSL Władysław Kosiniak-Kanysz od kilku dni jest w objeździe po Polsce i to on będzie kandydatem PSL na stanowisko premiera. - W sobotę mamy konwencję programową w Sandomierzu - powiedział.

- Kampania spokojnie się rozkręca. Sztaby pracują - dodał poseł.

Gość PR24 skrytykował budowanie kampanii na haśle "anty-PiS'. - PO chyba zapatrzyła się na PiS. W czasach AWS lider partii też zostawał w gabinetach, a na premiera była wysyłana inna osoba, to taka postsolidarnościowa tradycja - ocenił.


timmermans1200.jpg
Frans Timmermans atakuje Polskę. Porównuje polskie sądy do nazistowskich

"Bezstronność F. Timmermansa jest wątpliwa"

Marek Sawicki ocenił, że sądownictwo wymaga zreformowania. - Nie oznacza to, że wymaga zamiany jednego nadzoru politycznego na drugi. Proponujemy, by Prokurator Generalny, RPO i członkowie KRS byli wybierani w wyborach powszechnych - powiedział.

- Wolałbym, aby sprawy dotyczące praworządności i reform były rozstrzygane w Polsce, byśmy rozstrzygnęli to jak najszybciej, żeby nie musiał się tym zajmować Frans Timmermans. Jego bezstronność jest wątpliwa - podkreślił.


kler1200.jpg
Czy "Kler" Wojtka Smarzowskiego to film antykościelny?

"Nie mam najlepszej opinii o filmie "Kler"

Prowadzącemu "Temat dnia/Gość PR24" udało się namówić Marka Sawickiego do recenzji filmów, które ostatnio widział. - Byłem na filmie "Kler" i wyszedłem z kina zdruzgotany. Nie mam najlepszej opinii o tym filmie - mówił.

- Słyszałem już od kilku osób recenzje najnowszego filmu Patryka Vegi. Od strony warsztatowej oceny od fachowców nie są najlepsze - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Sawicki (PSL)

Data emisji: 05.09.2019

Godzina emisji: 13:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PSL tworzy Koalicję Polską. Ludowcy zapraszają opozycję do współpracy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 14:47
- Szansa na wygranie wyborów parlamentarnych z PiS jest tylko w dwóch blokach: lewicowo-liberalnym i centrowo-chrześcijańskim. My składamy jasną propozycję dla Polaków: Koalicja Polska, czyli gromadzenie wokół PSL wszystkich środowisk, które podpisują się ideowo pod naszym programem - oznajmił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Lubczyk: nie potrafiłbym spojrzeć w lustro, gdybym dołączył do PO

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 13:58
- Wszedłem do polityki w sprzeciwie do polityki Platformy Obywatelskiej - powiedział na antenie radiowej Jedynki szczecinecki poseł Radosław Lubczyk, który przeszedł z Nowoczesnej do klubu PSL-Koalicja Polska i reprezentuje jej część liberalną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSL: czas dyskusji minął, sprawa rozmów z Platformą Obywatelską zamknięta

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 20:13
- Czas dyskusji minął - mówi prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany, czy będzie prowadzić jeszcze jakieś rozmowy z liderem PO Grzegorzem Schetyną. - Startujemy z najbliższymi sojusznikami jako Koalicja Polska - dodał. - Sprawa rozmów z PO jest zamknięta - uważa też Marek Sawicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cysterny wstydu PO-PSL" ruszają w Polskę. Nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:28
Premier Mateusz Morawiecki i szef kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński inaugurują akcję "cysterny wstydu PO-PSL". W Polskę wyruszą cysterny oklejone znakiem PO i PSL, a także zdjęciami Grzegorza Schetyny i Władysława Kosiniaka-Kamysza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cysterny wstydu PO-PSL". Premier: pieniądze wyciekały z budżetu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:18
- Przez proceder m.in. przemytu paliwa, budżet tracił 24 mln zł dziennie. Złodziejstwo przekraczało wszelkie granice, dosłownie i w przenośni - mówił premier Mateusz Morawiecki w Świecku, na konferencji inaugurującej nowy etap kampanii wyborczej - "cysterny wstydu PO-PSL".
rozwiń zwiń