X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

S. Szynkowski vel Sęk: młodzi ludzie są zainteresowani naszymi inicjatywami

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:30
- Dyskutujemy o naszych ambicjach na przyszłość. Rozmawialiśmy z młodymi ludźmi o naszej polityce zagranicznej chociażby w kontekście Trójmorza i są oni tym bardzo zainteresowani - powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, obecny na Forum Ekonomicznym w Krynicy. 
Audio
  • 05.09.2019 Szymon Szynkowski vel Sęk o projektach w zakresie polityki zagranicznej i gospodarki Polski
Szymon Szynkowski vel Sęk (z prawej) i Adrian Klarenbach
Szymon Szynkowski vel Sęk (z prawej) i Adrian KlarenbachFoto: PR24

- Młodzi ludzie patrzą na to jak mogą wpisać się w ambitne plany polskiej polityki zagranicznej, Wiedzą oni, że format Trójmorza jest budowany od czterech lat, ma dynamikę rozwoju i dlatego są nim zainteresowani nawet bardziej niż formatem Grupy Wyszehradzkiej. Rozumiem to zainteresowanie i cieszę się z niego - oznajmił wiceminister.

Nowe projekty

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że wiąże duże nadzieje z technologią 5G. - Umowa na 5G jest ważna w kontekście zagrożeń cyfrowych. Wspólnie z USA chcemy się przed tym bronić, a jednocześnie nie ograniczać rozwoju rynku cyfrowego. Zależy nam na tym, aby nasi obywatele korzystali z Internetu przyszłości. Sojusz z USA w tej sprawie jest dla nas ważny - zaznaczył.

maszt telefon 5g free shutterstock 1200.jpg
Mateusz Morawiecki: mamy plan wdrożenia 5G, aspekt bezpieczeństwa jest ważny

-Mówi się jeszcze o gazie łupkowym, choć pierwotne ambicje eksploatacyjne okazały się trudniejsze niż myśleliśmy. Biorąc jednak pod uwagę to, że Ameryka cały czas czerpie energię ze złóż łupkowych, planujemy też wykorzystanie tego źródła - przyznał Szynkowski vel Sęk.

- Jest to w początkowej fazie analizy. Koszty eksploatacyjne są tutaj rzeczą najbardziej skomplikowaną - dodał. 

Silna polityka zagraniczna

- Polityka zagraniczna nie może być uzależniona tylko od gospodarki. Gospodarka jest elementem polityki zagranicznej, ale nie może o niej decydować. Kształtujemy politykę zagraniczną tak, aby nasza gospodarka mogła się rozwijać - twierdzi wiceminister.

- Udało nam się np. pokonać nierozsądne pomysły co do polityki migracyjnej. Powinniśmy robić to solidarnie uwzględniając różne głosy w tej sprawie - podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / pkr

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk

Data emisji: 05.09.2019

Godzina emisji: 14:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak