X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Warzocha (PiS): nazwisko kandydata na premiera ogłosimy w najbliższych dniach

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 13:20
- Mam dla opozycji informację. PiS podjęło decyzję, kto zostanie premierem. Ogłosimy to w najbliższych dniach. Zaskoczenia nie będzie - mówił w PR24 Artur Warzocha, senator PiS. 
Audio
  • 5.09.2019 Gość PR24: Artur Warzocha, senator PIS
nz Artur Warzocha, senator PiS
n/z Artur Warzocha, senator PiSFoto: PR24

Gość PR24 stwierdził, że "kompletnie nie rozumie, dlaczego opozycja dopytuje, kiedy nastąpi zmiana premiera". - To taka zagrywka opozycji. Gdy ogłoszono, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera jest Małgorzata Kidawa-Błońska, przedstawiciele opozycji chcą pokazać się z pozytywnej strony, że oni już podjęli decyzję. Mam dla opozycji informację - PiS podjęło decyzję, kto zostanie premierem. Ogłosimy ją w najbliższych dniach. Zaskoczenia nie będzie - mówił w PR24 Artur Warzocha.

Senator PiS przekonywał, że mamy w Polsce bardzo dobrze funkcjonujący rząd, dobrze funkcjonująca większość parlamentarną.

- Sondaże pokazują, że będzie nam dane rządzić przez kolejne 4 lata, z tym zastrzeżeniem, że wybory to ten ostateczny werdykt. Wiele może się jeszcze zdarzyć przez te 6 tygodni kampanii - powiedział Artur Warzocha.

Premier Mateusz Morawiecki nagrodzony w Krynicy

Premier Mateusz Morawiecki został laureatem Nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Rok wcześniej tytuł ten otrzymał premier Litwy Saulius Skvernelis. W poprzednich latach tytuł Człowieka Roku trafił m.in. do papieża Jana Pawła II, byłego prezydenta Lecha Wałęsy, byłego premiera Donalda Tuska, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Węgier Viktora Orbana.

Jak mówił w laudacji pomysłodawca i organizator krynickiego forum Zygmunt Berdychowski, premier Morawiecki przeniósł z biznesu do polityki m.in. sprawność, efektywność zarządzania i umiejętność kierowania dużymi zespołami ludzi. Artur Warzocha stwierdził w PR24, że "najważniejszą rzeczą są inwestycje". - Poziom inwestycji musi się zwiększać. Przedsiębiorcy widzą, co dzieje się w gospodarce. Premier Mateusz Morawiecki pokazał nową jakość w naszym życiu społecznym i gospodarczym. To człowiek o określonych poglądach, ale też zdolny manager - przekonywał senator PiS. - W polityce istotne są cele, a nie to, jak wypadamy w mediach - dodał. Mówił też o pracowniczych planach kapitałowych. - Pieniądze z PPK będą napędzały gospodarkę. Pojawią się w kieszeniach obywateli, będzie można nimi dysponować. Społeczeństwo polskie musi stać się właścicielem polskiego kapitału - nawoływał Artur Warzocha, senator PiS. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / tb/IAR/PAP

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Artur Warzocha (senator PiS)

Data emisji: 05.08.2019

Godzina emisji: 12.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier na spotkaniu z przedsiębiorcami: Polska ma ogromne perspektywy gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 19:38
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój premier Mateusz Morawiecki mówił, że w Polsce rośnie stabilność otoczenia prawnego i maleje biurokracja. Podczas spotkania z przedsiębiorcami podkreślał, iż "najlepszym miernikiem przyciągania biznesu są inwestycje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w 2019 r. wzrost gospodarczy wyniesie powyżej 4 proc.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 20:55
Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, polska gospodarka "pierwszy raz od 30 lat pokazuje pewne odseparowanie w zakresie trendów negatywnych". - Gospodarka niemiecka gwałtownie spowolniła, a my będziemy mieli w tym roku wzrost gospodarczy powyżej 4 proc. - podkreślił w rozmowie z Polsat News.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku" na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 21:44
Premier Mateusz Morawiecki otrzymał statuetkę "Człowieka Roku" przyznawaną podczas 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wyróżnienie otrzymał za przeprowadzone reformy. Premier w przemowie podkreślił, że najbardziej zadowolony jest ze zmniejszenia bezrobocia, a nagrodę zadedykował polskim przedsiębiorcom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki w Krynicy: chcemy wzbogacać polskie społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 11:14
- Niemcy piszą o małym cudzie gospodarczym w Polsce, ale tak naprawdę to twarda, trudna, zdyscyplinowana praca, by system finansowy nie przeciekał - powiedział podczas ostatniego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla TVP.
rozwiń zwiń