X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Krzysztof Michałkiewicz: Polacy nareszcie mogą znaleźć dobrą i ambitną pracę w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 12:10
- Mamy rekordowo niskie bezrobocie, tworzy się rynek pracowników. Pracodawcy muszą dbać o nich, podwyższać im pensje - mówił w PR24 z Krynicy-Zdroju wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Są też osoby oddalone od rynku pracy z powodu wieku i niepełnosprawności. Chodzi o to, by je aktywizować - wskazywał.
Audio
  • K. Michałkiewicz: mamy rekordowo niskie bezrobocie (Gość PR24)
Krzysztof Michałkiewicz (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej)
Krzysztof Michałkiewicz (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej)Foto: PR24

nagroda 1200.jpg
Premier Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku" na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał w środę statuetkę "Człowieka Roku" podczas 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wyróżnienie otrzymał za przeprowadzone reformy. Premier w przemowie podkreślił, że najbardziej zadowolony jest ze zmniejszenia bezrobocia, a nagrodę zadedykował polskim przedsiębiorcom.

- Mamy cudownych przedsiębiorców i to dla nich przede wszystkim jest ta nagroda - rok 2018 to jest rok, kiedy Polska pokazała rzeczywiście lwi pazur i to zawdzięczamy przedsiębiorcom - tym, którzy biorą byka za rogi, tym, którzy biorą ryzyko na siebie i razem z naszymi wspaniałymi pracownikami są prawdziwymi autorami sukcesu Polski w 2018 i 2019 r. - powiedział szef rządu.

produkcja1200.jpg
Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce. W lipcu wyniosło tylko 5,2 proc.

"Aktywizujemy osoby spoza rynku pracy"

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej podkreślał, że rekordowo niskie bezrobocie ma wiele pozytywnych aspektów. - Mamy szansę zająć się osobami, które są poza rynkiem pracy. Z powodu wieku, niepełnosprawności, miejsca zamieszkania - wskazywał.

- Tworzy się rynek usług wspierających osoby niepełnosprawne i niesamodzielne. Chodzi także o seniorów, którzy często przebywają w mieszaniach. Brak aktywności nie wynika z braku woli, ale z braku możliwości, bo Polska nadal jest pełna barier - dodał rozmówca Ryszarda Gromadzkiego.

bezrobocie 1200.jpg
Bezrobocie najniższe od niemal trzydziestu lat. GUS podał dane

"Polska jako kraj wysoko rozwinięty"

Krzysztof Michałkiewicz mówił, że Polska zasługuje na to, aby zająć swoje miejsce w Europie jako kraj wysokich technologii, rozwinięty. - To się dzieje, emigracja młodzieży kończy się. Młodzi ludzie mogą znaleźć dobrą i ambitną pracę w kraju - wyjaśniał.

Wiceminister wskazywał, że wychowanie dzieci jest ważną inwestycją społeczną. - Nie ma lepszego wychowania niż matka, która zajmuje się swoimi dziećmi - powiedział.

- Wspieramy rodziny wielodzietne, także tam, gdzie matka wybiera zajmowanie się domem, a nie pracą zawodową - dodał gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy PR24 z Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Krzysztof Michałkiewicz (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 05.09.2019

Godzina emisji: 11:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: rodzina jest naszym priorytetem i najlepszą inwestycją

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 16:21
- Po blisko czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć – rodzina jest naszym priorytetem i najlepszą inwestycją - powiedziała cytowana w komunikacie przesłanym PAP minister pracy, rodziny i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: rynek pracy jest w bardzo dobrej kondycji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 08:07
- Od dłuższego czasu rynek pracy znajduje się w bardzo dobrej kondycji, a stopa bezrobocia utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie – powiedziała Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Zbliżamy się do granicy tzw. naturalnego bezrobocia - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie najniższe od niemal trzydziestu lat. GUS podał dane

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 14:10
Stopa bezrobocia w lipcu 2019 r. wyniosła 5,2 proc. wobec 5,3 proc. w czerwcu - podał Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że bezrobocie w Polsce było w ubiegłym miesiącu najniższe od 1991 roku.
rozwiń zwiń