X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

B. Spychalski: polityka A. Dudy to kontynuacja dzieła L. Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 15:10
- Prezydent Andrzej Duda bardzo często nawiązuje do tego, jak politykę zagraniczną prowadził śp. prezydent Lech Kaczyński - mówił w PR24 prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. - To była dobra polityka, polityka dalekowzroczna, która realnie oceniała sytuację międzynarodową państw naszego regionu - dodał.
Audio
  • 02.08.2019. Gość PR24: Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP
Andrzej Duda podczas Apelu Pamięci przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie 10.04.2019
Andrzej Duda podczas Apelu Pamięci przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie 10.04.2019Foto: PAP/Radek Pietruszka

Jacek Saryusz-Wolski 1200 kopia.jpg
Jacek Saryusz-Wolski: prezydent Duda wezwał do stawiania czoła złu

Nie milkną echa po przemówieniu prezydenta Andrzej Dudy podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział, że czuł we wczorajszym przemówieniu Andrzeja Dudy ducha polityki Lecha Kaczyńskiego.

Polski prezydent upominał w niedzielę, że odwracanie oczu nie pomaga utrzymać pokoju, lecz tylko wzmacnia agresorów i toruje drogę do kolejnych aktów agresji. Wśród głównych wątków prezydenckiego wystąpienia światowe media wskazują na odnotowany przez Andrzeja Dudę powrót "tendencji imperialistycznych" w Europie oraz fakt, że było to odniesienie do Rosji.


duduś1200.jpg
80. rocznica wybuchu II WŚ. "Przemówienie A. Dudy jednym z najlepszych w jego karierze"

Duch L. Kaczyńskiego nadal żywy

Błażej Spychalski zestawił przemówienie Andrzeja Dudy z wystapieniem śp. Lecha Kaczyński w Tibilisi. 12 sierpnia 2008 roku prezydent Lech Kaczyński wraz z prezydentami Ukrainy i krajów bałtyckich uczestniczył w wiecu poparcia dla Gruzji w Tbilisi. - Rosja uważa, że dawne czasy upadłego niecałe 20 lat temu imperium wracają, że znów dominacja będzie cechą tego regionu. Nie będzie! - podkreślił wtedy prezydent lech Kaczyński.

- Słowa Lecha Kaczyńskiego nie straciły na aktualności, jeżeli spojrzymy na to, co robi przez ostatnie lata Rosja - wskazywał rzecznik Prezydenta RP.


duda-pence-1200-pap.jpg
"Sojusz USA i Polski silniejszy niż kiedykolwiek". Po spotkaniu Duda-Pence

Stosunki Polska–USA dobre i przyjacielskie

Rozmówca Antoniego Trzmiela podkreślał, że rozmowy z delegacją USA są bardzo dobre. - Ich atmosfera jest bardzo dobra i przyjacielska. Spotkania między Donaldem Trumpem a Andrzejem Dudą są niesamowicie częste. Są tak często, jak nigdy wcześniej nie były. A co ważne, mamy konkretne efekty tych rozmów - mówił.

Donaldowi Trumpowi bardzo zależy na tym, żeby jak najszybciej przyjechać do Polski - dodał Błażej Spychalski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Błażej Spychalski (rzecznik Prezydenta RP)

Data emisji: 02.09.2019

Godzina emisji: 14:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Temat Dnia". 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 15:00
- Ważne jest, aby w rodzinie państw demokratycznych nie bać się mówić o winie. Gdyby Rosjanie zaczęli budować stosunki z Polską na prawdzie, to byłoby inaczej, ale prawda nie służy agresywnej polityce Rosji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Witold Repetowicz z portalu defence24. Gościem audycji był także Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: może nie byłoby wojny, gdyby Zachód ostro sprzeciwił się Hitlerowi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 13:03
– Może nie byłoby w ogóle wojny 1939 r., gdyby Zachód ostro sprzeciwił się Hitlerowi. (...) Zostawiono nam obozy zagłady, można powiedzieć, że Niemcy poniżyli w ten sposób nas, Polaków. Na naszej ziemi zostawili tę machinę zagłady – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sojusz USA i Polski silniejszy niż kiedykolwiek". Po spotkaniu Duda-Pence

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 12:48
- Odbyliśmy bardzo ważne rozmowy nt. aktualnych relacji i przyszłych planów, jakie są w relacjach polsko-amerykańskich - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z wiceprezydentem USA Mikiem Pence'em. - Sojusz USA i Polski jest silniejszy niż kiedykolwiek - podkreślił na wspólnej konferencji Mike Pence.
rozwiń zwiń