X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

P. Andrzejewski: prokuratura to organ władzy wykonawczej, więc jak ma być od niej niezależna?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:20
- To nie jest sąd, to nie jest wymiar sprawiedliwości. To reprezentacja administracji dochodzenia sprawiedliwości władzy wykonawczej - wyjaśniał w PR24 Piotr Andrzejewski. - Ona jest emanacją rządu, co ma więc oznaczać "prokuratura niezależna"? - pytał.
Audio
  • 26.08.19 Piotr Andrzejewski (Temat Dnia/Gość PR24)
Piotr Andrzejewski
Piotr Andrzejewski Foto: PR24

obywatele rp 1200.jpg
Są zarzuty dla działaczy Obywateli RP za blokowanie siedziby KRS

W związku z medialnymi doniesieniami na temat domniemanych działań wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w celu dyskredytowania sędziów stowarzyszenia "Iustitia", opozycja postuluje rozdzielenie stanowisk Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Zdaniem przedstawicieli opozycji w obecnej sytuacji prokuratura nie jest wiarygodna w wyjaśnianiu tej sprawy.

Pomysł skomentował w Polskim Radiu 24 polski polityk, adwokat, działacz opozycji demokratycznej w PRL, od 2011 roku członek Trybunału Stanu Piotr Andrzejewski.


pieniądze shutterstock 1200.jpg
Mogli wyłudzić z podatku VAT blisko 19 mln zł. Jest akt oskarżenia

Piotr Andrzejewski: ale to już było

Gość Magdaleny Złotnickiej zwracał uwagę na to, że mieliśmy już do czynienia z rozdzieleniem funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. - Ale to już było. Doświadczyliśmy tego rozdzielenia. Skutki tego były opłakane - powiedział.

- Pamiętam pana Seremeta, który był całkowicie bezradny wobec afer, np. Amber Gold - przypomniał. - Zresztą sam powiedział, że nie miał żadnego wpływu na to, co robili prokuratorzy w prokuraturach rejonowych. Każdy sobie rzepkę skrobie, tak można podsumować tamte czasy - dodał były senator.

Gość PR24 zwracał uwagę na to, że przesłuchania Andrzeja Seremeta obnażyły całą nędzę i bezradność w sprawowaniu przez niego funkcji prokuratora generalnego. 

- Słowa ówczesnego ministra Bartłomieja Sienkiewicza o tym, że "państwo istnieje teoretycznie" też odnosiły się do prokuratury - dodał Piotr Andrzejewski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: Temat Dnia/Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Piotr Andrzejewski (członek Trybunału Stanu)

Data emisji: 26.08.2019

Godzina emisji: 10:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mogli wyłudzić z podatku VAT blisko 19 mln zł. Jest akt oskarżenia

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 11:09
Kielecka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie grupy przestępczej działającej, która miała wyłudzić blisko 19 mln zł tytułem zwrotu podatku VAT. Oskarżonym grożą kary do 10 lat więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są zarzuty dla działaczy Obywateli RP za blokowanie siedziby KRS

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 12:05
- Przedstawiono zarzuty dziesięciu osobom, które w sierpniu ub.r. nie opuściły na żądanie administratora siedziby Krajowej Rady Sądownictwa - poinformował Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o działaczy Obywateli RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski sąd apelacyjny: Bartłomiej Misiewicz pozostanie na wolności

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 14:58
Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, pozostanie na wolności - postanowił w środę Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sąd ten oddalił zażalenie prokuratury na postanowienie sądu niższej instancji o możliwości opuszczenia przez Misiewicza aresztu po wpłaceniu kaucji.
rozwiń zwiń