X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ks. Marcin Iżycki: ciągle widzimy potrzebę pomocy dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:00
Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, mówił na antenie Polskiego Radia 24 o kampanii "Tornister Pełen Uśmiechów". Zaznaczył, że wsparcie w postaci wyprawki szkolnej to dla wielu dzieci "ogromna pomoc", zwłaszcza dla "rodaków zza wschodniej granicy". - Taki tornister, z którym wracają do domu, starcza im na pół roku, może nawet na rok - powiedział.
Audio
  • 25.08.2019 ks. Marcin Iżycki o akcji Caritas "Tornister pełen uśmiechów"
Celem akcji Caritasu Tornister pełen uśmiechów jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci
Celem akcji Caritasu "Tornister pełen uśmiechów" jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieciFoto: shutterstock.com

Kampania "Tornister Pełen Uśmiechów" ma charakter ogólnopolski. Jej organizatorem jest Caritas Polska, przy współdziałaniu Caritas diecezjalnych. W ciągu ostatnich 10 lat akcji przekazano dzieciom z ubogich rodzin ponad 170 tys. szkolnych wyprawek.

"Ogromna pomoc"

Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, podkreślił, że organizacja przygotowuje wyprawki także dla Polskich dzieci ze Wschodu: Ukrainy, Białorusi czy Gruzji. - Częśc z tych dzieci wyjeżdża do domu z taką wyprawką, "tornistrem pełnym uśmiechów", pełnym przyborów edukacyjnych - wskazał duchowny.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Akcja "Tornister Pełen Uśmiechów" dla potrzebujących z Białorusi

CZYTAJ RÓWNIEŻ
para prezydencka f 1200.jpg
Para prezydencka kolejny raz wsparła akcję "Tornister Pełen Uśmiechów"

- Mamy naszych rodaków zza wschodniej granicy. Taki tornister, z którym wracają do domu, starcza im na pół roku, może nawet na rok. To jest ogromna pomoc - podkreślił ks. Marcin Iżycki.

Wyprawka dla uczniów

Szef Cartias Polska przyznał, że "państwo ma swoje zadania", niemniej rola tego typu kampanii jest znacząca. - Dostrzegamy ciągle, że jest ta potrzeba - powiedział gość PR24.

>>>[JEDYNKA] Tornister pełen uśmiechów. Polacy chętnie włączyli się do zbiórki

Opowiedział również o zawartości tornistra, który "jest dość ciężki". - Mamy zeszyty, długopisy, ołówki, plastelinę, farby, przyrządy geometryczne, a więc te wszystkie najbardziej podstawowe rzeczy, które są konieczne do tego, żeby uczestniczyć dobrze w lekcjach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Michał Walczyk.

Polskie Radio 24/msze, PAP

----------------------

Data emisji: 25.08.2019

Godzina emisji: 9.06 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program "Wyprawka szkolna" 2019. Rząd ogłosił szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 22:28
Rozporządzenie ws. realizacji rządowego programu "Wyprawka szkolna" w roku szkolnym 2019/2020 zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. MEN szacuje, że program w nowym roku szkolnym obejmie około 41,5 tys. uczniów z niepełnosprawnościami.
rozwiń zwiń