X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Sowa: niech Łukasz Piebiak powie, kim jest "szef"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:58
- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który jest i prokuratorem generalnym, absolutnie nie zabezpiecza wyjaśnienia tej kwestii w sposób całkowicie bezstronny - powiedział o sprawie Łukasza Piebiaka w Polskim Radiu 24 Marek Sowa, poseł Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • 22.08.2019 Marek Sowa: dymisja Łukasza Piebiaka nie kończy sprawy
Marek Sowa
Marek SowaFoto: PR24

Jak napisał Onet.pl, wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak kontaktował się w sieci z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
twitter łukasz piebiak 1200.jpg
Po dymisji wiceministra Łukasza Piebiaka. Opinie politologów

Wiceminister podał się do dymisji zapowiada pozwanie portalu. Z kolei opozycja żąda, aby ze stanowiska ustąpił szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Rezygnacja wiceministra nie wnosi nic do sprawy"

Jak powiedział Marek Sowa "sytuacja jest niezwykle poważna". - Widać, że wszystkie działania resortu, którym kieruje Zbigniew Ziobro, były głęboko przemyślane i zorganizowane - ocenił poseł. Dodał, że "rezygnacja Łukasza Piebiaka nic do sprawy nie wnosi".

>>>[POLSKIE RADIO 24] W.T. Bartoszewski: wymiar sprawiedliwości wymaga reformy, ale innej niż obecnie

- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który jest i prokuratorem generalnym, absolutnie nie zabezpiecza wyjaśnienia tej kwestii w sposób całkowicie bezstronny. Nie pozwoli naruszyć interesu swoich najbliższych współpracowników - powiedział Marek Sowa.

Marek Sowa: minimum dymisja szefa MS

W opublikowanej korespondencji Łukasza Piebiaka z kobietą wspominana jest osoba "szefa". - Niech (były wiceminister - przyp. red.) ujawni, kto jest poza Zbigniewem Ziobro jego szefem. Czy to jest prezes Jarosław Kaczyński, czy premier Mateusz Morawiecki - powiedział Marek Sowa.

Zdaniem gościa PR24 temat nie jest zakończony, a wręcz "się rozkręca". - Nie może być tak, że premier mówi, że sprawa na tym się kończy. Przecież Zbigniew Ziobro dalej jest ministrem sprawiedliwości, a wiadomo, że on jest szefem całej tej grupy - podkreślił.

piebiak1200.jpg
Publicyści o sprawie Łukasza Piebiaka: "widać, że PiS wyciągnęło wnioski"

>>>[POLSKIE RADIO 24] Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna): sprawa Łukasza Piebiaka to olbrzymia afera

W opinii Marka Sowy "rozstrzygnięcie polityczne może być jedno". - To jest minimum dymisja ministra Zbigniewa Ziobro. Później wyjaśnienie wszystkich kontekstów prawnych tej sprawy. W mojej ocenie one skończą się również sprawami karnymi - powiedział na antenie PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/msze, IAR

-------------------------

Data emisji: 22.08.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:06
Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak zapewnił, że będzie z determinacją bronić swojego dobrego imienia, na które pracował całe życie. - Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby - oświadczył. Złożył dymisję, której przyjęcie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Ł. Piebiaka. Z. Ziobro: nie będę tolerował takich zachowań

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 18:10
- Jak tylko dowiedziałem się o możliwym naruszeniu standardów przez sędziów zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości, natychmiast podjąłem decyzję o ich zwolnieniu. Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując sprawę byłego wiceministra Łukasza Piebiaka.
rozwiń zwiń