X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"BohaterOn": niewiele potrzeba, aby uczynić kogoś szczęśliwym

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 16:10
"BohaterON - włącz historię!" to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. O projekcie opowiadali w PR24 organizatorka akcji Agnieszka Łesiuk-Krajewska i aktor Maciej Musiał.
Audio
  • 14.08.19 Agnieszka Łesiuk-Krajewska i Maciej Musiał o akcji "BohaterOn" (Gość PR24)
Powstańcy warszawscy, zdjęcie ilustracyjne
Powstańcy warszawscy, zdjęcie ilustracyjneFoto: facebook.com/BohaterON

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to nie tylko powód do zadumy nad historią Polski i Warszawy. Rocznica może być też okazją do realnej pomocy ludziom potrzebującym. A do takich zalicza się wielu uczestników Powstania Warszawskiego.

O czwartej edycji akcji "BohaterON. Włącz historię" mówiła organizatorka kampanii Agnieszka Łesiuk-Krajewska.
pap_bohateron1200.jpg
Powstańcy o akcji BohaterON: pozostanie po nas pamięć

"BohaterON" po raz czwarty. Ale zaczął się jeszcze rok wcześniej

Agnieszka Łesiuk-Krajewska przypomniała początki akcji "BohaterON". Chociaż formalnie trwa teraz czwarta edycja, a za początek całej kampanii uznaje się rok 2016, to pierwsze jej elementy wystartowały rok wcześniej. Organizatorka kampanii Agnieszka Łesiuk-Krajewska opisała z kolei na czym polegają działania kampanii i jakie akcje są realizowane. Najpopularniejsza jest "Kartka dla powstańca", dzięki której każdy może napisać do bohaterów Powstania Warszawskiego, nawiązać z nimi stały kontakt, także telefoniczny.

Isteniej też szereg innych działań, które trwają przez cały rok. Fundacje, które wspierają kampanię zbierają środki, także poprzez odpis 1 proc. podatku, poszukują dofinansowań budżetowych. Dzięki temu można pomagać także rzeczowo, organizując powstańcom posiłki, czy nawet wspierając ich w remontach i przystosowaniu mieszkania do starszego wieku.

- Poznając powstańców, odwiedzając ich możemy zauważyć ich potrzeby. Oni są niezwykle dumnym pokoleniem, sami o tę pomoc nie poproszą. Czasami jest potrzebny remont, czasami wymieniamy okna, czasami przystosujemy łazienkę, dowozimy obiady, załatwiamy rehabilitację, staramy się im to ułatwiać w jak największy sposób, ponieważ te formalności - pomimo tego, że czasami mają możliwość otrzymania pewnej pomocy - są dla nich zbyt trudne - powiedziała Agnieszka Łesiuk-Krajewska. 


bohateron 1200.jpg
1 sierpnia rozpocznie się akcja BohaterON

Powstańcy nie zostawiają kartek bez odzewu

Akcję niemal od początku wspiera m.in. aktor Maciej Musiał. - Miałem okazję rozmawiać z powstańcami, którzy dostają te kartki. To są wzruszające i piękne wiadomości. Powstańcy często na nie odpisują, wchodzą w relację z piszącymi, korespondują ze sobą - opowiadał w PR24. 

- Warto podać również numer telefonu. Powstańcy nie zawsze mają już siły na odpisywanie, ale wtedy oddzwaniają - dodała Agnieszka Łesiuk-Krajewska.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Goście: Agnieszka Łesiuk-Krajewska (organizatorka akcji), Maciej Musiał (aktor)

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 15.33

PR24/tb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa reparacji wojennych. Zbigniew Gryglas: nie jest wymierzona przeciwko Niemcom

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 13:06
- Mówienie o sprawie reparacji wojennych, że jest rozwiązana, jest po prostu nieprawdziwe - stwierdził w Polskim Radiu 24 senator Prawa i Sprawiedliwości Konstanty Radziwiłł. W audycji "Sztuka słuchania" politycy dyskutowali o prawnych i moralnych podstawach domagania się przez Polskę odszkodowań za zniszczenia wojenne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weryfikacja weteranów powstania? "W organizacjach kombatanckich jest wielu komunistów"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 14:57
- Czas najwyższy aby w wolnej Polsce przynależność do organizacji kombatanckich była weryfikowana w IPN - powiedział działacz "Solidarności" w okresie PRL Andrzej Rozpłochowski w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń