X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wojciech Skurkiewicz: politycy PO chcą gonić króliczka, a nie go złapać

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 17:00
- Ci, którzy najgłośniej krzyczeli, dzisiaj nie przyszli na spotkanie ws. przepisów dot. zasad lotów najważniejszych osób w państwie - powiedział w PR24 wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz. - Jestem zdumiony tym, że przedstawiciele PO nie pojawili się w KPRM - dodał.
Audio
  • Wojciech Skurkiewicz: niepoważni ludzie, którzy nie służą ojczyźnie (Gość PR24)

dworczyk-1200-pap.jpg
Organizacja lotów VIP-ów. Michał Dworczyk: do piątku projekt ustawy

O godz. 14.00 rozpoczęło się spotkanie szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka m.in. z szefami klubów parlamentarnych w sprawie wypracowania ostatecznego kształtu przepisów dot. zasad lotów najważniejszych osób w państwie. Pojawili się wszyscy zaproszeni - oprócz przedstawicieli PO-KO.

Gość Adriana Klarenbacha wyraził zdumienie tym, że przedstawiciele PO zbojkotowali dzisiejsze spotkanie. - Najwyraźniej nie chcą zrobić dla Polski czegoś dobrego i pożytycznego - ubolewał wiceminister obrony narodowej.


twitter marek kuchciński free pieszczany 1200.jpg
T. Żółciak (DGP): opozycja gromiąca PiS powinna uważać, bo sama ma sporo "za uszami"

- Przedstawiciele PO nie zjawili się w KPRM na spotkaniu dotyczącym ochrony najważniejszych osób w państwie. My zaproponujemy rozwiązania w formule ustawowej, które będą powyżej instrukcji HEAD - dodał na antenie Polskiego Radia 24.


samolot-rzad-rp-embraer-free-shut-1200.jpg
"Sprawa lotów marszałka Kuchcińskiego przysłoniła sukcesy PiS"

"Niepoważni ludzie, którzy nie służą ojczyźnie"

Wojciech Skurkiewicz przypomniał, że Marek Kuchciński nie złamał w żaden sposób obowiązujących przepisów prawa. - Zrezygnował on ze stanowiska marszałka Sejmu ze względu na nacisk opinii publicznej - wyjaśniał.

Gość PR24 skomentował również doniesienia sprzyjających opozycji mediów o miejscu zamieszkania Stanisława Karczewskiego. - Jeżeli ktoś wytyka marszałkowi Senatu, że mieszka on w kompleksie "Parkowa", to jest osobą niepoważną i nie służy w sposób rzetelny ojczyźnie - powiedział wiceminister obrony.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Adrian Klarenbach

Gość: Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony narodowej)

Data emisji: 12.08.2019

Godzina emisji: 16:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: od kiedy im więcej osób leci samolotem, tym wyższe są koszty?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 09:00
- My wprowadzamy nowe standardy. Pan marszałek wyjaśnił sprawę i wpłacił własne środki na cele charytatywne. Takiej sytuacji nie było nigdy - mówił w PR24 wiceminister sprawiedliwości. - Żaden polski polityk czegoś takiego wcześniej nie zrobił - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Żółciak (DGP): opozycja gromiąca PiS powinna uważać, bo sama ma sporo "za uszami"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 19:17
- Mnie nie dziwi to, że osoba nr 2 w państwie lata [...]. Tylko na ile to były loty marszałka Kuchcińskiego, na ile posła Kuchcińskiego, a na ile to było po prostu "air taxi" - mówił Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". Wraz z Jakubem Pacanem z "Tygodnika Solidarność" dziennikarz komentował w Polskim Radiu 24 dzisiejsze doniesienia medialne dotyczące Marka Kuchcińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loty VIP-ów. Michał Dworczyk: przygotujemy nową ustawę w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 12:48
Jest decyzja premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie nowej ustawy o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie. - Do pracy nad projektem zaprosimy m.in. szefów klubów parlamentarnych - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawa lotów marszałka Kuchcińskiego przysłoniła sukcesy PiS"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 11:00
- Marszałek Kuchciński zachował się tak, jak powinien w tej sytuacji - powiedział w PR24 senator Artur Warzocha. - Wystąpił deficyt przepisów i uregulowań prawnych dot. tego, kto może towarzyszyć najważniejszym osobom w państwie na pokładzie samolotu - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: nowe zasady lotów muszą uwzględniać zadania prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 12:44
- Propozycje regulujące zasady lotów najważniejszych osób w państwie muszą uwzględniać, zgodnie z zapowiedzią, zadania i status prezydenta jako najwyższego przedstawiciela Polski oraz szczególną rolę pierwszej damy - podkreślił w sobotę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń