X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

50 miliardów na inwestycje w infrastrukturę. Rozwój ważniejszych i lokalnych węzłów

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 10:12
- Przywrócimy tam ruch pasażerski. Dla tej części Mazowsza w okolicy Ostrołęki to bardzo ważna inwestycja - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel o ponownie tworzonej linii kolejowej Ostrołęka-Chorzele. O tym i innych istotnych inwestycjach w polską kolej rozmawiała z wiceministrem Magdalena Złotnicka.
Audio
  • 09.08.19 Andrzej Bittel: przywracamy ruch pasażerski na mniejszych liniach kolejowych
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / 09196924

Okres wakacyjny sprzyja podróżowaniu po całej Polsce. To zaś bezpośrednio wiąże się z koniecznością rozwoju infrastruktury, w tym tej kolejowej. O inwestycjach w kolej mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Dziesiątki miliardów na rozwój kolei

Wiceminister infrastruktury przedstawił najważniejsze spośród rozpoczętych inwestycji w polską kolej. Jak podkreślił, od początku tego roku wiele się zmieniło. Inwestycje, na które zostały podpisane kontrakty, wraz z tymi, które zostały już zakończone i rozliczone, opiewają na sumaryczną kwotę 50 miliardów złotych.

Bezpieczeństwo na przejeździe kolejowym. Jak zadbać o siebie i pasażerów?
train-1200x660.jpg
Bezpieczeństwo na przejeździe kolejowym. Jak zadbać o siebie i pasażerów?

Wśród najważniejszych działań wymienia się modernizację stacji Łódź Kaliska wraz z jej połączeniem ze zmodernizowaną niedawno stacją Łódź Fabryczna.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Andrzej Bittel: kieruję się jak najlepiej pojętym dobrem społeczności

- To stworzy naturalne żebro komunikacyjne dla tamtego regionu i z całą pewnością przyczyni się do usprawnienia transportu kolejowego, ale także całego transportu zbiorowego województwa łódzkiego - powiedział wiceminister Andrzej Bittel.

Rozwój regionalnych połączeń kolejowych

Jak zauważyła redaktor Magdalena Złotnicka na początku rozmowy, wiceminister Andrzej Bittel jest także pełnomocnikiem rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Rozmowa o mniejszej linii kolejowej Ostrołęka-Chorzele bezpośrednio koreluje z wypełnianym przez niego stanowiskiem. Jak podkreślił minister Bittel, linia - chociaż mniejsza - jest nie mniej istotna, zwłaszcza dla mieszkańców tego regionu.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Przebudowa linii kolejowej Warszawa-Lublin. Trwa modernizacja dworca i węzła w Otwocku

- Tam ruch pociągów zamarł wiele lat temu, nie było ruchu pasażerskiego, później też towarowego. Przywrócimy tam ruch pasażerski. Dla tej części Mazowsza w okolicy Ostrołęki to bardzo ważna inwestycja, bo da szansę korzystania z kolei, ale też w kierunku warmińsko-mazurskim będzie można się przemieszczać, jak marszałkowie województw, po wykonaniu tej inwestycji, wspólnie ułożą dobrą ofertę dla pasażerów - podkreślił wiceminister.

Rozmawiała Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 09.08.2019

Godzina emisji: 9:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łódź: podpisano umowę dotyczącą budowy tunelu średnicowego

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 19:57
Blisko miliard 600 milionów złotych będzie kosztować budowa kolejowego tunelu średnicowego, łączącego dworzec Łódź Fabryczna ze stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec. Dziś podpisana została umowa na realizację inwestycji, która ma zostać ukończona na początku 2022 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralny Port Komunikacyjny: powstanie 1,6 tys. km nowych linii kolejowych, połączą z CPK 100 miast

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 11:00
Około 1,6 tys. km nowych linii kolejowych ma powstać do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego. Stworzą pajęczynę nowych linii prowadzących z dziesięciu kierunków do CPK i Warszawy. Połączą z portem 100 miast w Polsce.
rozwiń zwiń