X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Standerski: partia Wiosna dopiero się rozkręca

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 14:55
- Polska lewica, kiedy była zjednoczona, wygrywała wybory. Kiedy się dzieliła, wybory przegrywała, tak jak to stało się w roku 2015 - przypomniał w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski z partii Wiosna. Gość PR24 przekonywał, że Lewica liczy w nadchodzących wyborach parlamentarnych na dobry wynik i celuje w odsunięcie PiS od władzy.
Audio
  • 06.08.2019 Gość PR24: Dariusz Standerski, partia Wiosna
Dariusz Standerski
Dariusz StanderskiFoto: PR24/AK

SLD zmienia nazwę na Lewica. To kompromis, dzięki któremu stworzy wspólną listę z Wiosną i Razem bez konieczności mierzenia się z 8-procentowym progiem wyborczym dla koalicji. - W zbliżających się wyborach do parlamentu, wystartujemy jako Komitet Wyborczy Lewica - mówił Adrian Zandberg, lider partii Razem. - Bazą organizacyjną tego startu będzie struktura SLD - dodał. Oznacza to, że lewicowy komitet będzie obowiązywał 5, a nie 8-proc. próg wyborczy, jak w przypadku koalicji. Robert Biedroń nie będzie startował w wyborach. Zostanie szefem sztabu Lewicy.

Według Dariusza Standerskiego, który w ramach zmian organizacyjnych związanych z kampania przed jesiennymi wyborami do Sejmu, został szefem zespołu programowego Lewicy, "warto się zjednoczyć, żeby móc wspólny głos reprezentować w Sejmie i współtworzyć przyszłe instytucje państwa".

Prowadzący audycję w PR24 Antoni Trzmiel postawił tezę, że partia Wiosna poprzez stworzenie wspólnej listy z SLD traci jednak podmiotowość. Inaczej sprawę widzi jednak Dariusz Standerski. - Spotkały się trzy największe organizacje po lewicowej stronie i potrafiły po partnersku się dogadać - powiedział Dariusz Standerski. - Podobnie patrzymy na takie sfery, jak: ochrona zdrowia, mieszkalnictwo, edukacja - dodał. 

Dariusz Standerski omówił w PR24 bieżącą sytuację polityczną. Ocenił szansę Lewicy na sukces wyborczy. - Czy uda nam się w wyborach przeskoczyć PO, zależy przede wszystkim od PO - powiedział. Podkreślał, że złą decyzją PO było stworzenie dziwnej Koalicji Obywatelskiej, w której "propozycje dla organizacji pozarządowych są symboliczne".

W audycji także o oświadczeniu marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego dot. lotów samolotami rządowymi oraz o warunkach ew. przystąpienia Polski do strefy euro.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Antoni Trzmiel

Data emisji: 06.08.19

Godzina emisji: 13.33

PR24/jp


Czytaj także

Michał Szczerba (PO): w połowie lipca ogłosimy swój program

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 17:00
- Obowiązkiem wszystkich patriotów: polityków, uczestników życia publicznego jest budowanie jednej silnej, alternatywnej, programowo atrakcyjnej propozycji na jesień - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Płociński: pewne jest, że Robert Biedroń zdradza ideały

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 10:48
- To nie są moje słowa, to słowa Roberta Biedronia. Jeszcze w kwietniu twierdził, że jeśli Wiosna poszłaby do wyborów razem z Koalicją Europejską, to zdradziłaby swoje ideały - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński (Rzeczpospolita). Gośćmi Debaty poranka byli również Bartosz Rydliński (politolog, UKSW) oraz Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Standerski: Wiosna otwiera trzeci front rozmów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 15:37
- SLD jest bardzo przywiązany do Koalicji Europejskiej. Bez drugiego, ważnego gracza na lewej stronie sceny politycznej trudno tworzyć lewicową koalicję. Dlatego otwieramy trzeci front rozmów, także z Koalicją Europejską - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, dyrektor programowy Wiosny Roberta Biedronia.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Gdula (Wiosna): zablokowanie kandydatury Fransa Timmermansa to pyrrusowe zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 09:31
- To, że upadła koncecja "spitzenkandidaten", jest negatywnym zjawiskiem. Do tej pory kandydaci na szefa Komisji Europejskiej musieli prowadzić kampanię wyborczą. Gdy Frans Timmermans przyjeżdżał do Polski, nie chodziło o to, aby poprzeć Wiosnę czy SLD, ale by pokazać Polakom, że ma plan dla Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Gdula (Wiosna).
rozwiń zwiń