X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Józefa Szczurek-Żelazko: opozycja podczas swoich rządów tworzyła problem braku leków

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 15:58
- Problem braku leków narasta od wielu lat. Przez ostanie 10 lat stworzono dogodne warunki do wywozu leków za granicę. To niestety zrobiła opozycja - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia.
Audio
  • 26.07.2019 Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko na temat problemu braku leków w aptekach
Polish Deputy Health Minister Józefa Szczurek-Żelazko
Polish Deputy Health Minister Józefa Szczurek-ŻelazkoFoto: Photo: gov.pl

Wiceminister przyznała, że w ostatnim czasie faktycznie zaczęło brakować w aptekach niektórych lekach, ale jednocześnie uspokoiła, że ministerstwo już zareagowało. - Brak leków dotyczy także wielu krajów Unii Europejskiej, Ministerstwo Zdrowia natychmiast zareagowało i zwiększyło dostawy - uspokajała.

Konstanty Radziwiłł 1200.jpg
Konstanty Radziwiłł: narracja o braku leków w Polsce nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

- Zwracam uwagę na to, że dla wielu z tych leków dostępne są równoważne zamienniki, których skład chemiczny jest taki sam. Powinniśmy pytać farmaceutów czy jest dostępny dany lek. Uruchomiliśmy też specjalną infolinię pod nr 800-190-590 czynną codziennie od 8.00 do 18.00 na temat dostępności danego leku - dodała wiceminister.

- Opozycja być może nie celowo, ale podejmuje działania wprowadzające niepokój wśród pacjentów. Jeżeli pacjent ma problem ze zdobyciem danego leku, proszę dzwonić na infolinię i będzie można sprowadzić dany lek do wskazanej apteki. Rozmawiamy też z dostawcami o zwiększeniu ilości leków - przyznała Szczurek-Żelazko. 

<<CZYTAJ TAKŻE>> Kulisy Spraw: Leki za miliony złotych wywiezione za granicę

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/pkr

------------------------

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 14.07

Czytaj także

Wiceminister Janusz Cieszyński: mamy wysyp politycznych happeningów pod aptekami

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 14:17
– Dostępność zamienników, czyli tego samego środka tylko pod inną nazwą i w innym opakowaniu, jest zapewniona. Dzięki wytężonej pracy farmaceutów udaje się zapewnić bezpieczeństwo lekowe pacjentów – powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. – Politycy Platformy Obywatelskiej podsycają niepewność wśród pacjentów – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Łanda: jako wiceminister przygotowałem przepis, który eliminował przyczynę wywozu leków refundowanych

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 20:26
- Poradziłbym sobie z mafią lekową. Będąc wiceministrem zdrowia przygotowałem przepis, który eliminował przyczynę nielegalnego wywozu leków refundowanych z Polski. Nie trafiło to jednak pod obrady Sejmu. Ktoś się bardzo postarał, by ten przepis nie wszedł w życie - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Łanda.
rozwiń zwiń