X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Konrad Szymański: zrobiliśmy wszystko, by nowa kadencja instytucji UE była szansą na nowe otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 12:59
- PiS jest w grze i pokazało, że potrafi współpracować z politycznym centrum wewnątrz Parlamentu Europejskiego. Na tym można budować przyszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Konrad Szymański.
Audio

Nową przewodniczącą Komisji Europejskiej została Niemka Ursula von der Leyen. Wskazali ją unijni przywódcy, a we wtorkowym głosowaniu zatwierdził ją Parlament Europejski. 383 europosłów było za, 327 przeciw, 22 wstrzymało się od głosu. Potrzebna była bezwzględna większość, czyli 374 głosy. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że to głosy PiS zadecydowały o wyborze von der Leyen.

Czytaj więcej
ursula-von-1200-pap.jpg
Ursula von der Leyen: chcę zjednoczyć Europę, żeby poszła do przodu

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Piotr Müller: wkrótce dowiemy się co zyska Polska na poparciu U. von der Leyen

- Premier Mateusz Morawiecki w Radzie Europy, a delegacja PiS w Parlamencie Europejskim zrobili wszystko, by nowa kadencja instytucji unijnych - w szczególności Komisji Europejskiej - była szansą na nowe otwarcie i lepsze porozumienie w kluczowych sprawach. Chcielibyśmy, żeby następna kadencja była lepsza - zaznaczył Konrad Szymański. Wiceszef polskiej dyplomacji podkreślił również, że każda alternatywa wobec kandydatury Ursuli von der Leyen na szefa Komisji byłaby bardzo zła. - Wybór Fransa Timmermansa oznaczałby, że nowa kadencja w Unii zaczęłaby się od potężnego kryzysu politycznego. Dotyczyłoby to nie tylko Polski, ale też wielu innych państw - dodał.

"W PE nie zmieniło się tak wiele"

Gość PR24 zauważył, że bez głosów PiS kandydatura Ursuli von der Leyen upadłaby w Parlamencie Europejskim. - Niosłoby to jednak daleko idące konsekwencje. Doświadczylibyśmy kryzysu instytucjonalnego i momentalnie pojawiłyby się na stole bardzo złe alternatywy - powiedział. Wiceszef MSZ przypomniał także, że na kandydaturę Ursuli von der Leyen nie głosowały: skrajna lewica, zieloni i znaczna część socjaldemokratów. - Tam jest jednak bardzo trudna sytuacja, bo w Parlamencie Europejskim nie zmieniło się tak wiele, jakbyśmy tego chcieli. Polska jest jednak czynnikiem zmiany w Unii - komentował.

- Przed eurowyborami wiele osób spodziewało się zmian w Parlamencie Europejskim, ale ona nie nastąpiła. Mamy znacznie więcej partii, które wnoszą nowe elementy do gry wewnątrz Unii Europejskiej, ale nie mają one żadnego decydującego wpływu na procesy polityczne i legislacyjne - stwierdził Konrad Szymański. Wiceminister spraw zagranicznych ocenił więc, że dlatego każda alternatywa wobec Ursuli von der Leyen byłaby przesunięta bardzo na lewo. -  Lewica w Parlamencie Europejskim ma znacznie większe wpływy. Ustawiliśmy jednak tę większość trochę bliżej centrum, bliżej naszych oczekiwań - mówił gość audycji.

Czytaj więcej
jadwiga wiśniewska 1200 fb.jpg
Jadwiga Wiśniewska: Frans Timmermans był kandydatem nie do przyjęcia

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ryszard Czarnecki o zwycięstwie Ursuli von der Leyen: nasze głosy zdecydowały

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Ryszard Gromadzki. 

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 11.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: zachowanie KE ws. reformy sądownictwa to forma opresji wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 15:10
- Zachowanie Komisji Europejskiej w związku z reformą sądownictwa w Polsce traktuję jako formę opresji - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej. - Mam nadzieję, że tego typu praktyki zostaną zaprzestane - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk o Ursuli von der Leyen: daje nadzieję na merytoryczny dialog

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 07:39
- To kandydatura kompromisu. Jesteśmy ostrożnymi optymistami - tak o nowej szefowej Komisji Europejskiej mówił w "Sygnałach dnia" szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: Polska zabiega o stanowisko ważnego komisarza w nowej KE

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 09:29
- Może to być komisarz ds. energii - poinformował w TVN24 wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli dotyczyły także obsady stanowisk w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń