X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Standerski o sytuacji wewnątrz opozycji: wszyscy tracą na przedłużających się negocjacjach koalicyjnych

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 16:00
- Musimy kończyć niekończące się rozmowy koalicyjne, bo presja wyborców jest duża. Oczekują oni od nas jasnej deklaracji w jakich blokach wystartujemy w wyborach na jesieni - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, szef programowy partii Wiosna.
Audio
  • 16.07.19 Dariusz Standerski (Wiosna) o perspektywach koalicyjnych wewnątrz opozycji
Dariusz Standerski
Dariusz StanderskiFoto: PR24/AK

Nieznane są losy wszystkich opozycyjnych partii przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu. W bieżącym tygodniu mamy poznać wyniki rozmów koalicyjnych. W poniedziałek wieczorem o końcu negocjacji informował jednak na swoim Twitterze Robert Biedroń.

- Wszyscy chcielibyśmy zakończenia koalicyjnego serialu negocjacyjnego, wśród ugrupowań opozycyjnych. Potrzebujemy jednak iść na jesieni w zwartej drużynie, która nie będzie miała między sobą konfliktów, dlatego na negocjacje trzeba poświęcić jeszcze kilka dni - stwierdził Dariusz Standerski. Szef programowy partii Wiosna odniósł się również do opinii, że Platforma Obywatelska przy okazji utworzenia koalicji wchłonie ugrupowanie Roberta Biedronia. - Gdyby Grzegorz Schetyna zjadał Wiosnę i miał się okazać cwańszy, to pewnie już by doganiał PiS, a jest zupełnie odwrotnie. Wszyscy tracą jednak na przedłużających się negocjacjach koalicyjnych - dodał.

Czytaj więcej
Sylwia Spurek 1200.jpg
Sylwia Spurek (Wiosna): PO dużo obiecuje, PSL się odcina

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Krzysztof Gawkowski: nie wiadomo jakie poglądy są w Koalicji Europejskiej

Zawirowania opozycji

W wyborach do PE Wiosna zdobyła 6,06 proc. poparcia, uzyskując trzy mandaty. Wybrany do europarlamentu został Robert Biedroń, a także liderzy list Wiosny w okręgach wielkopolskim i śląskim - Sylwia Spurek i Łukasz Kohut. Tuż po wyborach do PE działacze Wiosny przekonywali, że przekroczenie progu wyborczego pokazuje, iż "Wiosna ma podstawę, żeby zbudować dalsze poparcie, na wybory parlamentarne". Czy tak rzeczywiście jest? Czy na głównego koalicjanta ugrupowania Roberta Biedronia wyrasta SLD?

Wszystko wskazuje na to, że Platforma Obywatelska nie widzi w szeregach opozycyjnej koalicji Wiosny Roberta Biedronia. Wielu komentatorów polskiego życia publicznego uważa, że po wyjeździe Roberta Biedronia do Brukseli Wiosna to "masa upadłościowa". Są też tacy w Platformie, którzy pamiętają, że Robert Biedroń był wielokrotnie, bezskutecznie zapraszany do Koalicji Europejskiej. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Robert Biedroń: brudna polityka mnie brzydzi, zrobiłem wszystko, by wyjaśnić tę sprawę

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Antoni Trzmiel

Data emisji: 16.07.19

Godzina emisji: 15.09

PR24/jp


Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: budowanie wspólnoty lewicy powinno być świadectwem dojrzałości

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 08:59
-  Chcemy być tę partią polityczną, która zrobi pierwszy krok i spróbuje doprowadzić do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych różnych partii i środowisk lewicowych – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski z partii Wiosna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szczerba (PO): w połowie lipca ogłosimy swój program

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 17:00
- Obowiązkiem wszystkich patriotów: polityków, uczestników życia publicznego jest budowanie jednej silnej, alternatywnej, programowo atrakcyjnej propozycji na jesień - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Płociński: pewne jest, że Robert Biedroń zdradza ideały

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 10:48
- To nie są moje słowa, to słowa Roberta Biedronia. Jeszcze w kwietniu twierdził, że jeśli Wiosna poszłaby do wyborów razem z Koalicją Europejską, to zdradziłaby swoje ideały - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński (Rzeczpospolita). Gośćmi Debaty poranka byli również Bartosz Rydliński (politolog, UKSW) oraz Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Standerski: Wiosna otwiera trzeci front rozmów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 15:37
- SLD jest bardzo przywiązany do Koalicji Europejskiej. Bez drugiego, ważnego gracza na lewej stronie sceny politycznej trudno tworzyć lewicową koalicję. Dlatego otwieramy trzeci front rozmów, także z Koalicją Europejską - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, dyrektor programowy Wiosny Roberta Biedronia.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Gdula (Wiosna): zablokowanie kandydatury Fransa Timmermansa to pyrrusowe zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 09:31
- To, że upadła koncecja "spitzenkandidaten", jest negatywnym zjawiskiem. Do tej pory kandydaci na szefa Komisji Europejskiej musieli prowadzić kampanię wyborczą. Gdy Frans Timmermans przyjeżdżał do Polski, nie chodziło o to, aby poprzeć Wiosnę czy SLD, ale by pokazać Polakom, że ma plan dla Europy - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Gdula (Wiosna).
rozwiń zwiń