X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Janusz Odziemkowski o Westerplatte: chciałbym, by wszyscy podali sobie ręce

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 12:11
- Marzy mi się, by na Westerplatte 1 września było wojsko, przedstawiciele rządu i samorządu, by podano tam sobie ręce, by odsunięto politykę. Po co mieszać do tego procenty wyborcze - mowił w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Odziemkowski, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, komentując debatę nad specustawą o Westerplatte. 
Audio
Prof. Janusz Odziemkowski, historyk
Prof. Janusz Odziemkowski, historykFoto: PR24

Dziś w Senacie planowane jest głosowanie nad specustawą dotyczącą budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Proponowaną zmianę przepisów krytycznie ocenia opozycja. Zdaniem Barbary Zdrojewskiej, senator Platformy Obywatelskiej, do budowy muzeum nie jest potrzebna specustawa.

Marek Pęk 663.jpg
Spór o Westerplatte. Marek Pęk: troska o to miejsce ma charakter państwowy

Sprawę wspomnianej specustawy skomentował w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Odziemkowski, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Źle, że dochodzi do sporu o ugruntowane w naszej świadomości kwestie takie jak Westerplatte. Niestety polityka góruje nad rozsądkiem - stwierdził Odziemkowski.

"Nie ma potrzeby mieszać sprawy Westerplatte z procentami wyborczymi"

Profesor dodał ponadto, że Westerplatte to miejsce symboliczne dla wybuchu II Wojny Światowej. - To wspaniałe miejsce, by pokazać źródło wojny i wyartykułować nasze stanowisko - mówił. 

- Marzy mi się, by na Westerplatte 1 września było wojsko, przedstawiciele rządu i samorządu, by podano tam sobie ręce, by odsunięto politykę. Po co mieszać do tego procenty wyborcze - kontynuował gość Polskiego Radia 24. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Magdalena Złotnicka. 

Polskie Radio 24/kad

--------------------------

Data emisji: 12.07.19

Godzina emisji: 10.32

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata poranka". Publicyści o planowanej wizycie Donalda Trumpa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 11:11
– Ta wizyta jest oczywiście tylko elementem symbolicznym, ale USA traktują takie gesty bardzo poważnie. Każda intensyfikacja naszych relacji jest istotna, walczymy o zwiększenie obecności amerykańskich wojsk w Polsce. To bardzo pozytywny gest – mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP). O planowanej wizycie Donalda Trumpa w Polsce dyskutowali także Piotr Cywiński ("Sieci") oraz publicysta Sławomir Jastrzębowski.
rozwiń zwiń