X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Gróbarczyk: w poniedziałek przedstawimy rezultat przetargu na przekop Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:55
- W poniedziałek przedstawimy rezultat przetargu na przekop Mierzei Wiślanej. Zamknęliśmy już badania ofert i teraz ogłosimy tę najkorzystniejszą dla nas.  Chcemy teraz przygotować projekt ustawy, aby zabezpieczyć środki na realizację tego celu - ujawnił w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Audio
  • 11.07.2019 Marek Gróbarczyk o polskim rybołówstwie i przekopie Mierzei Wiślanej

Gróbarczyk powiedział, że przy okazji przekopu Mierzei Wiślanej liczy również na wydobycie części złóż bursztynu. - Nadają się one do wydobycia. Ich wartość szacujemy na ponad 1 mln zł - ocenił.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Marek Gróbarczyk: nie ma odwrotu od przekopu Mierzei Wiślanej

Minister wypowiedział się także na temat polityki Komisji Europejskiej wobec połowu ryb na Morzu Bałtyckim. Jego zdaniem wymaga ona całkowitego zwrotu. - W poprzednich latach wnosiłem, że polityka KE prowadzona wobec Morza Bałtyckiego do niczego dobrego nie prowadzi. Nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, że przy instytucja szacująca zasoby dorsza oszacowała je na zero ton. Mamy katastrofalną sytuację w rybołówstwie, a program unijny zupełnie nie przystaje do tej rzeczywistości - przyznał.

Jego zdaniem da się zapobiec tej sytuacji, ale wymaga to radykalnych kroków - Powinna nastąpić regionalizacja, czyli zarządzanie Bałtykiem poprzez kraje nad nim leżące. KE poszła na ogromną łatwiznę powielając propozycje z 2013 r. i zupełnie nie zastanowiła się nad tym co się dzieje nad Morzem Bałtyckim. Mam nadzieję, że nastąpi teraz przebudowa tej Komisji - ocenił Marek Gróbarczyk.

Gość PR 24 mówił także o polskiej retencji, czyli niewystarczających zasobach wody, jakie posiadamy. Zdaniem ministra aby temu przeciwdziałać, potrzebny jest wspólny wysiłek - Polska od lat ma ogromne opóżnienia w zakresie retencji wody. Nie mamy żadnej inwestycji dziedziczonej po poprzednikach. Jesteśmy w stanie podwoić naszą retencję. Chcemy realizować inwestycje, które przyniosą nam konkretny efekt. Zwracam się z apelem do władz samorządowych, by wskazali nam miejsca gdzie możemy rozpocząć inwestycje. Przyjmujemy rozwiązania w okresach 7-letnich - powiedział.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/pkr

------------------------

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 15.07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak