X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maciej Kożuszek o wyborach: w partiach opozycyjnych brakuje woli wygranej

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 11:00
- Im opozycja ma więcej czasu, tym dla niej gorzej. Nie wiem czy przez cztery lata, które opozycja spędziła na kontestowaniu rządu PiS, wytworzyła jakąś koncepcję - powiedział Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". - Wygląda to tak, jakby te wybory zostały uznane przez opozycję już za przegrane - dodał.
Audio
  • 10.07.2019. Gość PR24: Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mahos / Shutterstock.com

Maciej Kożuszek na antenie Polskiego Radia 24 mówił o sytuacji w polskiej polityce w trakcie trwającej kampanii poprzedzającej jesienne wybory do Sejmu i Senatu. Odniósł się do znaczenia konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, podczas której Mateusz Morawiecki przekonywał, że priorytetem rządu w kolejnej kadencji będą sprawy związane z rozwojem gospodarczym.


Czytaj także:
napieralski.jpg
Grzegorz Napieralski (senator): liderzy opozycji muszą uwierzyć, że wybory można wygrać

Publicysta "Gazety Polskiej" mówił o partii rządzącej, a w swoich wypowiedziach sporo miejsca poświęcił też opozycji. Podkreślał, że jej sytuacja jest trudna, a jako główny mankament wskazał to, że "w partiach opozycyjnych brakuje chęci walki".

- Wynika to z tego, że jej przedstawiciele nigdy nie zaakceptowali porażki z 2015 roku - stwierdził Maciej Kożuszek, który zajął się też omówieniem politycznej postawy prezentowanej przez Grzegorza Schetynę. - Myśl o "wykoszeniu" konkurencji może pojawić się w głowie Grzegorza Schetyny - stwierdził. - A zapowiedzi Roberta Biedronia, że za chwilę będzie premierem, już chyba się nie spełnią - dodał.

Jednym z tematów, który obecnie zaprząta publicystów zajmujących się polityką jest to, co zrobi SLD? Z kim pójdzie do wyborów partia Włodzimierza Czarzastego i czy powtórzy sukces z wyborów do Parlamentu Europejskiego? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek. Opisał ewolucję, którą przeszło to ugrupowanie. - SLD miał przemyślaną strategię po wyborach w 2015 roku. Przez pierwsze dwa lata bardzo politycy SLD często mówili językiem bardziej zbliżonym do PiS niż do PO. Pozycjonowali się jako rozsądna opozycja - przypomniał Maciej Kożuszek. - Gdyby SLD weszłoby raz jeszcze do Sejmu, to ten manewr zostałby powtórzony. Krzyczenie, że nie ma demokracji, nie przysłużyło się obecnej opozycji - podsumował Maciej Kożuszek.- 

Gospodarzem audycji był Michał Rachoń

Polskie Radio 24/

------------------------------------

Data emisji: 10.07.2019

Godzina emisji: 09.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak: nie potrafię po kolana chodzić w wodzie i udawać, że pływam

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:45
- Polityka to gra na kilku instrumentach, dopiero się jej uczę. Staram się uczyć kolorów pośrednich. Do tej pory była to czerń, prawda i kłamstwo. Okazuje się, że nie wszyscy rozumieją prawdę jak ja. Niektórzy uważają, że kłamstwo jest normalnym instrumentem w życiu politycznym. Nie godzę się na to - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Jakubiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po konwencji PiS w Katowicach. "Lider partii doskonale wyczuwa nastroje społeczne"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 19:00
W niedzielę zakończyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. W jej trakcie, podczas kilkudziesięciu paneli eksperckich i dyskusji, omawiano najważniejsze dla partii cele i ustalano plan programu wyborczego na jesienne wybory. O tym wydarzeniu w poniedziałkowej "Debacie dnia" w Polskim Radiu 24 rozmawiali publicyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Tarczyński: środowisku PO towarzyszy pogarda i poczucie wyższości

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 11:03
– Z jednej strony mamy do czynienia z wyśmiewaniem ludzi, z rechotem i żartami, a z drugiej z merytoryczną dyskusją. Chcemy, by nasz program był budowany na podstawie debaty – powiedział Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Ewa Marciniak o kampanii wyborczej: Grzegorz Schetyna ma ból głowy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 12:00
- Platforma Obywatelska przed jesiennymi wyborami chce włączyć w swoje szeregi lokalnych działaczy i aktywistów. To dobry ruch, ale tworzy się w ten sposób duża, wewnętrzna konkurencja i powstaje problem, kto znajdzie się na listach wyborczych - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych UW. Bieżącą sytuację na polskiej scenie politycznej skomentował także prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Żukowska: SLD jest przygotowany na samodzielny start

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 16:48
- Jesteśmy poważnymi partnerami. Jeżeli wchodziliśmy z kimś w koalicji to próbujemy rozmawiać o dalszej współpracy. PSL już wcześniej chciał współpracować z nami w wyborach samorządowych, do czego jednak nie doszło. Dziwię się tej partii, że dzisiaj deklaruje iż nigdy nie pójdzie z lewicą do wyborów - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Dziedziczak: pomysły opozycji wzajemnie się wykluczają

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 18:30
- Najpierw opozycja mówi, że 500+ to fatalny program, a potem oburza się, że nie ma pieniędzy na pierwsze dziecko. Ich pomysły wzajemnie się wykluczają. To dramat dla wyborców opozycji, bo nie będą wiedzieli, za czym naprawdę głosują - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń