X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Jakubiak: nie potrafię po kolana chodzić w wodzie i udawać, że pływam

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:45
- Polityka to gra na kilku instrumentach, dopiero się jej uczę. Staram się uczyć kolorów pośrednich. Do tej pory była to czerń, prawda i kłamstwo. Okazuje się, że nie wszyscy rozumieją prawdę jak ja. Niektórzy uważają, że kłamstwo jest normalnym instrumentem w życiu politycznym. Nie godzę się na to - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Jakubiak.
Audio
Marek Jakubiak
Marek JakubiakFoto: PR24/MS

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że przyszedł do polityki ze szczerym sercem i otwartym rozumem, by polepszać byt obywateli. - Nie potrafię po kolana chodzić w wodzie i udawać, że pływam - powiedział Marek Jakubiak.

Przyznał, że najlepiej było mu z Kukiz'15. - Zostałem z tej organizacji wypchnięty. To było moje pierwsze zderzenie z oczywistą polityką, która dla mnie nie jest oczywista - mówił Marek Jakubiak. Podkreślił, że go nie słuchano. - Organizacja, która walczy z wodzostwem, nie może być wodzowska. Mówiłem, że przykład powinien iść z góry. Starałem się pokazywać Pawła Kukiza jako człowieka, który z ideą na klatce piersiowej idzie zdobywać góry. Za nim powinni iść ludzie, którzy będą go wspierali. Tymczasem on został sam, i sam ze sobą się szamocze. Stracił swoich najlepszych posłów, którzy do dziś nie wiedzą, dlaczego zostali usunięci. Jeżeli będzie słuchał się doradców, którzy podpowiadają mu, że w najgorszym przypadku ma 7 proc., to dalej będzie trwał w naiwności dziecinnej, że wszystko jest w porządku. Wszystkie wybory Kukiz'15 zostały przegrane - tłumaczył Marek Jakubiak. Dodał, że do Konfederacji przystąpił tylko na czas wyborów do PE. - Tam, gdzie dałem swoją twarz, 5-procentowy próg został przekroczony - podkreślił.

Marek Jakubiak zapewnił również, że dobrze czuje się w Federacji dla Rzeczypospolitej. Jego zdaniem powinien powstać blok centrowych ugrupowań, merytoryczna opozycja dla rządzących. 

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel. 

Data emisji: 8.07

Godzina emisji: 13.33

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Apel: jest miejsce na trzecią siłę

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 15:33
- Trzecia siła odegra najważniejszą rolę w przyszłym parlamencie. Znajdzie się w niej Kukiz'15 i każdy, kto nie chce zgodzić się na dyktat duopolu PO-PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Apel z Kukiz'15.
rozwiń zwiń